Технології

Розроблена теплоізоляція для будинків, яка замінить кондиціонери

Дослідники інституту програмованих матеріалів товариства Фраунгофера розробили програмовану теплоізоляцію для будинків, яка може замінити кондиціонери. Пориста піна герметизує приміщення в спекотні дні і забезпечує циркуляцію повітря вночі.

Розроблений матеріал являє собою пінопластову конструкцію з незвичайними властивостями. Принцип його роботи полягає в тому, що, коли світить Сонце і спекотно, пінопластові елементи розширюються, тим самим герметично закриваючи вентиляційні прорізи між стіною будівлі і облицюванням. В результаті всередині приміщень зберігається прохолодна температура.

Різні концепції використання піни для ізоляції. Зображення: Fraunhofer IAP, IBP та ICT

Вночі піна, навпаки, стискається і відкриває вентиляційні отвори, дозволяючи свіжому повітрю циркулювати за облицюванням і ефективно охолоджувати будинок. У процесі виробництва вчені можуть налаштувати, як піна змінює форму і при якій температурі. Крім того, на відміну від класичного пінопласту з пам’яттю форми новий матеріал може змінювати форму багаторазово, раз по раз відкриваючи і закриваючи пори.

Дослідники відзначають, що ця розробка підійде не тільки для житлових будинків. Комбінуючи різні елементи можна управляти температурним режимом на виробництві. Для цього достатньо використовувати аналогічну піну для ізоляції, керовані температурні труби, які розсіюють тепло при перевищенні температури вище заданої, і програмований матеріал, який здатний накопичувати тепло, коли занадто жарко, і віддавати його, коли температура опускається нижче заданої.

Дослідники відзначають, що нові матеріали мають великий потенціал. Тільки при використанні у звичайних житлових будинках теплоізоляція допоможе заощадити до 40% енергії, використовуваної для охолодження будинків. Якщо об’єднати її з елементами, які будуть накопичувати й повертати тепло, це також допоможе в майбутньому відмовитися від частини опалення, вважають вони.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button