Всесвіт

Perseverance випадково зняв Деймос в таймлапс-режимі

Інженери марсохода Perseverance випадково зняли відео, на яке потрапив супутник Марса – Деймос. При цьому сам пристрій було зайнято іншим дослідженням.

Марсохід НАСА Perseverance зміг по ходу дослідження планети зняти мініатюрний місяць Деймос. На фотографії об’єкт мерехтить в невеликому віддаленні від Червоної планети.

«Спостереження за небом – заняття, що захоплює, де б ви не знаходилися. Ми зняли цей короткий таймлапс, щоб поспостерігати за хмарами, і зловили дещо ще: придивіться, і ви побачите Деймос, один з двох місяців Марса », – написали члени команди Perseverance на офіційному акаунті місії в Twitter.

Perseverance, який в лютому здійснив посадку в кратері Джезеро шириною 45 км, зазвичай вивчає камені й грязь Червоної планети. Головні завдання марсохода – пошук ознак давнього життя на Марсі й збір десятків зразків для подальшого повернення на Землю.

Деймос шириною 12,4 км обертається на орбіті у 23458 км над Марсом, здійснюючи одне коло навколо планети кожні 30 годин. Інша місяць Марса, Фобос, має діаметр близько 22 км і обертається на висоті всього 9234 км. Більшість астрономів вважають, що обидва супутники є астероїдами, які були захоплені гравітацією Марса.

Марсоходи НАСА і раніше фотографували дві крихітні місяці планети. Наприклад, Curiosity зробив безліч знімків Фобоса і Деймоса з моменту посадки на дно кратера Гейла в серпні 2012 року. Серед знімків Curiosity – дивовижні таймлапс-відео, на яких кожен місяць проходить перед Сонцем, викликаючи часткові сонячні затемнення.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button