Фото

Загадкова давня «стіна Кайманова» у Новій Зеландії

В самому центрі Північного острова Нової Зеландії розташоване озеро Таупо, а навколо озера знаходяться дикі ліси — заповідний лісопарк Кайманава.

Озеро Таупо утворилося на місці гігантського кратера вулкана. У 1990-х роках в тридцяти кілометрах від цього озера в лісі виявили загадкові руїни гігантської будови.

Загадочная древняя "стена Кайманова" в Новой Зеландии

Дощі розмили ґрунт і стала видна частина стіни, складена з прямокутних кам’яних блоків, кожен з яких має висоту близько метра і довжину — близько двох метрів.

Вага блоків, з яких складена стіна сягає кілька тонн. Блоки підігнані один до одного з неймовірною точністю. Між ними не можна просунути навіть лезо ножа.

Загадочная древняя "стена Кайманова" в Новой Зеландии

Дослідники впевнені, що видима частина стіни є частиною більшої структури, похованої під вулканічним попелом вулкана.

Загадочная древняя "стена Кайманова" в Новой Зеландии

За оцінками археологів стіна була побудована близько двох тисяч років тому. Хто ж її побудував — маорі? Ні. Маорі ніколи не будували подібних споруд.

Виходить, що Нова Зеландія вже була населена таємничим народом до приходу сюди народу маорі. Археолог Дуг Суттон провів дослідження і довів, що на підставі численних свідчень стародавнього випалювання лісу в господарських цілях і незрозумілої «ерозії» ґрунту — людська діяльність у Новій Зеландії почалася 2 000 років тому.

Загадочная древняя "стена Кайманова" в Новой Зеландии

В 1997 році біля Нортленда знайшли кам’яну статую жінки висотою 2,7 метра, можливо, богині невідомого народу, що населяв Нову Зеландію до приходу маорі.

Що ж це був за народ, який дві тисячі років тому створював циклопічні споруди і статуї своїх богів — відповіді на це питання немає і офіційна наука не поспішає надати громадськості.

Цікаво те, що офіційно проводилися розкопки в лісі Вайпуа, причому вони велися постійно протягом останніх тридцяти років, але ось, що дивно — в 1988 році уряд Нової Зеландії спеціальною постановою засекретив на 75 років усі результати цих розкопок.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть