Технології

Перше гібридне серце

Воно наполовину створено з клітин мишей, а наполовину – з людських. За основу взяли серце гризуна, з якого видалили більшу частину клітин, відновивши структуру за рахунок людських, розповідає New Scientist. Вийшов каркас від тварини, наповнення – від людини. На 70% серце людське, і воно б’ється, що і було показано в ході експериментів.

На видалення первинних клітин пішло 10 годин. Потім на залишковий білковий каркас насадили серцеві клітини-попередники людини (стовбурові клітини, які диференціювалися на три типи клітин серця). Через кілька тижнів орган почав знову битися. Клітини-попередники вчені отримали з стовбурових клітин шкіри.

Хоча серце ритмічно скорочувалося, йому бракувало сил, щоб нормально прокачувати кров. Дослідження виявило відмінності в серцебитті нового серця і звичайного серця гризуна. На думку вчених, тут не вистачає повної серцево-судинної системи, яка допомагала б контролювати серцебиття.

Фахівці хочуть приступити до роботи з людськими білковими каркасами. Але тоді потрібно величезна кількість стовбурових клітин. В ідеалі повинно вийти серце, відповідне для пересадки, тестування ліків та інших досліджень.

Натхнення: meddaily.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button