Технології

Солдат одягнуть у броню Залізної людини

Революційна «розумна броня» з’явиться у збройних сил США і наділить американських солдатів «надлюдською силою». Штати офіційно презентували Легкий тактико -штурмовий керований костюм (Tactical Assault Light Operator Suit, TALOS).

Про розробку TALOS на спеціальній прес -конференції повідомило Командування спеціальних операцій армії США (SOCOM) – одне з дев’яти бойових командувань Пентагону. Військові звернулися із закликом до технологічних підприємців, лабораторій та академій допомогти в розробці та тестуванні технологій для створення суперброні.

Солдат одягнуть у броню Залізної людини

Костюм TALOS буде порівнянний з обладунками супергероя з коміксів і фільму – блокбастера «Залізна людина». Він буде повністю куленепробивним і отримає власні «мізки» – бортові комп’ютери, здатні відреагувати на зміну навколишнього оточення і захистити свого оператора від температурного впливу, отруйних газів та інших загроз.

За словами військових, сучасні натільні бронежилети мають всі ті ж «ахіллесові п’яти», що і обладунки часів середньовіччя. Спецпідрозділи при захопленні терористів несуть бойові втрати, в основному, коли солдат обстрілюють збоку, завдаючи поранення в пахви, коліна і щиколотки.

Щоб вирішити цю 1500 -річну проблему, окремі деталі TALOS передбачається зробити з «рідкого металу» – матеріалу, що розробляється під егідою армії США інженерами Массачусетського технологічного інституту (MIT). Така броня здатна за мілісекунди міняти свій стан від рідкого до надтвердих при зміні силових характеристик магнітного поля або електричного струму.

У костюм буде вбудований екзоскелет, який збільшить силу бійця. Також TALOS надасть в розпорядження свого оператора великий набір сенсорів і датчиків для орієнтації в темряві або на незнайомій місцевості.

Усередині костюма буде розташовуватися панель, прилегла до тіла людини і зчитувати його медичні показання, включаючи температуру шкіри, рівень її зволоження і частоту серцевого ритму.

Обладунки TALOS будуть підтримувати комфортну температуру, перемикатися при необхідності на використання власного запасу кисню і зупиняти кровотечі за допомогою спеціальної ранозагоювальної піни.

Військові США розраховують до весни визначити технології для створення TALOS і протягом року зібрати першу експериментальну модель захисного костюма. Більш просунута версія цих обладунків, придатна для бойових операцій, повинна з’явитися в 2016 р. Проте, за словами розробників, піднятися з їх допомогою в повітря вийде не раніше 2033р.

«TALOS – це новий і новаторський підхід, який командувач SOCOM адмірал Вільям Макрейвен вважає своїм пріоритетом № 1. Коли ви уявляєте TALOS, то думаєте про Тоні Старка, який в костюмі «Залізної людини» пролітає крізь хмари. У кращому випадку ми сподіваємося реалізувати це років через двадцять. Щоб зібрати перше покоління костюмів, ми візьмемо клейку стрічку, трохи проводів, пару автомобільних акумуляторів і хлопця на ім’я Боб. Це має спрацювати », – жартівливо прокоментувала розробку TALOS Карін Фоунс, фахівець програмної підтримки Відділу зв’язку з промисловістю SOCOM.

За словами офіційного представника SOCOM капітан- лейтенанта лігіі Коена, бюджет на створення TALOS ще не визначений, але військове командування вже інвестувало $ 30 млн. в розробку технологій, що лежать в його основі. Щорічно Socom витрачає на матеріально- технічне постачання понад $ 1,5 млрд.

[youtube]bPjatYDHJKo[/youtube]

Ідея створити для солдатів силову броню не нова. Американський військово-промисловий гігант Sarcos Raytheon вже розробив механічні костюми XOS – 2, які наділяють солдатів силою, витривалістю і здатністю проламувати стіни. Однак у цих екзоскелетів два великих недоліки: вони повільні і через значне енергоспоживання працюють не автономно, а від розетки.

Наші пращури не мали таких костюмів, та сміливо кидалися в бій у полотняних сорочках, а на свята вдягали вишивані сорочки, з прихованими мотивами. Сьогодні мода на традиції вертаєтся і вишиванки купити можна в різних інтернет-магазинах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


2 Коментарів

  1. нихуясебе..Китай следовательно тоже переобуется..а чем ответит дурной иван?..увлечением подкожного жира?..

  2. да бред это все)) Человек не сможет носить на себе такой вес) а для того что бы пуля не пробила металл , даже самый лучший, например армко или титан, для этого нужно 1 потратить много денег, а все мы знаем что кто будет заботиться о жизни солдата…воюет да и пусть, этого будет достаточно …лучший вариант это ДАВАЙТЕ ЖИТЬ В МИРЕ))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button