Екологія

Перші глобальні карти ґрунтових вод НАСА показують посуху (відео)

У той час як посуха може швидко проявитися у населених районах, що залежать від регулярних дощів, в інших у віддалених районах світу посуха може не проявлятися протягом тривалого часу, якщо взагалі проявиться.

Первые глобальные карты грунтовых вод НАСА показывают засуху в

Щоб скласти більш повну картину районів, що страждають від посухи, НАСА розробило свою першу глобальну карту грунтових вод, яка, як вона сподівається, стане корисним способом моніторингу водних ресурсів в умовах, коли світ бореться з усе більш спекотними температурами.

Всесвітня карта ґрунтових вод

НАСА розробило цей новий інструмент спільно з дослідниками з Університету Небраски в Лінкольні, а його команда використовувала дані, отримані із супутників GRACE-FO, призначених для проведення експериментів з вивчення гравітаційного поля та клімату. Запущені торік, ці космічні апарати огинають Землю для картування її гравітаційного поля, виявлення змін у цьому гравітаційному полі, можуть показати зміщення маси, наприклад, глобальну течію води і льоду.

Спостереження GRACE-FO були інтегровані з комп’ютерними моделями, які моделюють водні та енергетичні цикли, щоб отримати карти розподілу води на різних глибинах, які змінюються в часі. Сюди входить вологовміст грунту на поверхні, вологовміст грунту в кореневій зоні, яка займає верхні 90 см, і мілководні грунтові води, причому розподіл води представлено у вигляді щотижневих глобальних карт.

Первые глобальные карты грунтовых вод НАСА показывают засуху в

“Глобальні продукти важливі, тому що існує дуже мало карт посухи в усьому світі”, – сказав гідролог і керівник проєкту Метт Роделл (Matt Rodell) з Центру космічних польотів НАСА імені Годдарда. “Посухи зазвичай добре відомі, коли вони відбуваються в розвинених країнах. Але коли посуха трапляється, наприклад, у Центральній Африці, її можна не помітити, поки вона не викличе гуманітарну кризу. Тому дуже важливо мати такий продукт, де люди можуть сказати: “Вау, там дійсно сухо, і ніхто про це не повідомляє.”

Більш чітке уявлення про ґрунтові води у всьому світі могло б стати важливим інструментом в управлінні водною безпекою, оскільки населення планети продовжує зростати, а зміна клімату створюють більш жаркі і сухі ландшафти.

“Засуха дійсно є ключовою темою з великою кількістю прогнозів зміни клімату”, – сказав професор Брайан Уордлоу з Університету Небраски в Лінкольні. “Акцент робиться на отриманні більш актуальної, більш точної та більш своєчасної інформації про посуху, будь то інформація про вологості грунту, здоров’я врожаю, ґрунтових водах, річковому стоці і місії GRACE грають в цьому центральну роль. Ці типи інструментів абсолютно необхідні для того, щоб допомогти нам виправити і компенсувати деякі з очікуваних наслідків, будь то зростання населення, зміна клімату або просто збільшення споживання води в цілому”.

Дослідники також використовували дані для розробки нових прогнозів по підземним водам на один-три місяці для США.

У наведеному нижче відеоматеріалі представлений огляд нових глобальних карт ґрунтових вод.

За матеріалами newatlas.com

Натхнення: econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button