Наука

Бідність залишає слід у генах людини

Вчені Північно-Західного університету в США провели дослідження і прийшли до висновку, що бідність може впливати не тільки на самопочуття і якість життя людей, але і на їх гени. Вона залишає слід майже на 10 відсотках ланцюжків в геномі людини.

У дослідженні вчені виявили докази того, що бідність може проникнути в широкі області геному. Більш низький соціально-економічний статус пов’язаний з рівнями метилування ДНК (DNAm), ключовою епігенетичною міткою, здатної формувати експресію ланцюжків в більш ніж 1500 генах.

Попереднє дослідження показало, що соціально-економічний статус (СЕС) є потужною підтримкою здоров’я людини, а більш низький СЕС пов’язаний з фізіологічними процесами, які сприяють розвитку хвороб, включаючи хронічне запалення, резистентність до інсуліну та порушення регуляції кортизолу.

«Ми давно знаємо, що СЕС впливає на здоров’я, але основні механізми, за допомогою яких наші органи «запам’ятовують» переживання бідності, невідомі», – сказав провідний автор Томас МакДейд, професор антропології в коледжі Вайнберг.

Ба більше, досвід в ході розвитку впливає на геном, буквально формуючи його структуру і функції. Подальші дослідження будуть необхідні для визначення наслідків диференціального метилювання для здоров’я на ділянках, які визначили вчені.

Дослідження було опубліковане в Американському журналі фізичної антропології.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button