Технології

Перший в світі поїзд на сонячній енергії запускається в Австралії

Компанія Byron Bay Railroad відреставрувала раніше неробочу ділянку траси, а також міст між містом Байрон-Бей, і відновила старий поїзд, оснастивши його масивом сонячних батарей потужністю 6,5 кіловат і гнучкими сонячними панелями.

Сонячні батареї будуть збирати енергію для бортового акумулятора на 77 кВт-год, який додатково може заряджатися на станції, також обладнаної сонячними панелями.

За опублікованими даними, встановлений акумулятор приблизно такої ж ємності, що і в моделі Tesla Model S, але для поїзда на сонячній енергії достатньо всього близько 4 кВт-год для покриття відстані між станціями, тому він може проїжджати «12-15 станцій з однією зарядкою», а функція рекуперативного гальмування дозволить поїзду повернути «близько 25% енергії відпрацьованої кожен раз, коли він застосовує гальма».

Спочатку поїзд був запланований для введення в експлуатацію в якості дизельного агрегату, але після «справедливої підтримки спільноти», компанія вивчила можливість використання системи електропривода в поєднанні з сонячною зарядною станцією, і знайшла цю прийнятну альтернативу.

Оригінальний вагон, який побудований в 1949 році в залізничній майстерні Chullora в Сіднеї з використанням легких алюмінієвих авіаційних технологій (об’єкт використовувався з 1942-1945 роки для будівництва бомбардувальників), був відновлений залізничною майстернею Lithgow.

Всі системи поїзди, включаючи тягове зусилля, освітлення, ланцюги управління і повітряні компресори, живляться від сонячної енергії (через батарею), що, на думку компанії, кваліфікує його як «перший в світі».

У сонячному поїзді Байрон-Бей також знаходиться один з двох оригінальних дизельних двигунів в якості аварійного резерву у випадку несправності в електроприводній системі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button