Всесвіт

Перший в світі паровий космічний корабель летить до Місяця: скоро він стане сусідом “Вебба”

Потрібно 1,5 року, щоб досягти кінцевого пункту призначення далеко за межами Місяця

Японське космічне агентство вперше в світі оголосило про успішне використання пари для запуску космічного корабля до Місяця.

Космічний корабель CubeSat Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) з водним двигуном, EQUilibriUm Lunar-Earth point 6U (EQUULEUS), запустили на космічному кораблі НАСА Orion. Нещодавно він побив рекорд по дальності, пройденої пілотованим космічним кораблем.

JAXA підтвердив, що космічний корабель EQUULEUS здійснив маневр, який перемістив його до запланованої орбітальної траєкторії у другій точці Лагранжа Земля–Місяць (EML2), яка знаходиться за Місяцем.

Точки Лагранжа – це положення в космосі, де гравітаційні сили системи двох тіл, наприклад, Сонця і Землі, створюють посилені області тяжіння і відштовхування. Наприклад, космічний телескоп НАСА “Джеймс Вебб” розташований у точці Лагранжа 2.

Корабель EQUULEUS допоможе вченим перевірити стабільність EML2 для потенційного будівництва космопорту, який дозволить досліджувати глибокий космос. В рамках місії вчені проведуть кілька досліджень, в тому числі тестування радіаційної обстановки. Мета – визначити, яких запобіжних заходів доведеться дотримуватися майбутнім космонавтам у глибокому космосі.

Основна мета місії EQUULEUS – продемонструвати низькоенергетичні технології управління траєкторією для досягнення таких місць у глибокому космосі, як EML2, використовуючи менше палива. Невеликий космічний корабель оснащений надшвидкісною камерою, датчиком пилу та ультрафіолетовим телескопом.

Очікується, що космічний корабель EQUULEUS подорожуватиме приблизно 1,5 року, перш ніж досягти точки Лагранжа EML2.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button