Технології

Розроблено метод масового виробництва дешевих і гнучких напівпровідників

Дослідники описали технологію масштабованого виробництва еластичних напівпровідників.

Інженери з Університету Пенсільванії розробили еластичні транзистори з використанням нової технології. Вона дозволяє створювати економічні масштабовані виробництва.

У своїй роботі дослідники використовували стратегію мікросітки, індукованої бічним поділом фаз (LPSM). Цей метод передбачає змішування напівпровідника та еластомеру — або каучуку — та нанесення методом центрифугування попередників рідкої суміші для виготовлення каучукоподібних напівпровідникових тонких плівок, пояснюють вчені.

За допомогою цього методу вчені розробили два типи напівпровідників p- та n-типу, де основними носіями заряду є дірки та електрони відповідно. Вчені продемонстрували, що з їх допомогою можна створити гнучкі електронні пристрої, в тому числі транзистори, інвертори і фотодетектори. Всі прилади можуть розтягуватися, зберігаючи свої властивості, відзначають автори роботи.

Для демонстрації практичного застосування дослідники розробили еластичний біоелектронний пристрій – епікардіальний пластир. Готовий прилад вони імплантували гризунам. У міру того, при розширенні і стисненні серця в процесі биття епікардіальна латка переміщалася разом з ним і записувала електрофізіологічні показники. Це необхідно для діагностики окремих порушень в роботі серця.

Розробники вважають, що нова технологія відкриє новий напрямок для створення приладів для біомедичних досліджень, натільної і високопродуктивної електроніки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button