Екологія

Вчені не згодні з Хокінгом про перетворення Землі на Венеру

В ході інтерв’ю британській «Бі-бі-сі», яке всесвітньо відомий астрофізик Стівен Хокінг дав на вихідних минулого тижня, він заявив, що всьому людству терміново потрібно залишати Землю, а вихід США з Паризької угоди про зміну клімату тягне за собою незворотні наслідки.


За словами Хокінга, ми вже досить близько перебуваємо в так званій точці «не повернення», досягнувши якої, настання глобального потепління вже не уникнути. А діюче правління президента США Дональда Трампа може стати причиною того, що Земля перетне цей «бар’єр», після чого її спіткає «доля» Венери з безперервними кислотними зливами і пануючою температурою до 250 градусів Цельсія.

Однак Ґарет Джонс – кліматолог британського Метеорологічного центру, а так само інші фахівці відповіли на «передбачення» Хокінга не згодою. На сьогоднішній день, жоден серйозний учений у світі не зможе представити переконливі докази того, що антропогенні викиди парникових газів можуть спровокувати перетворення Землі на Венеру. Джонс зазначив, що навіть якщо всі вуглеводні на нашій планеті будуть спалені, зростання температури очікується приблизно на 10 градусів Цельсія. А самопідтримуючий парниковий ефект може утворитися тільки з підвищенням температури на сотні градусів.

Зека Хаусфазер (Zeke Hausfather) – американський кліматолог з каліфорнійського університету в Берклі, був так само солідарний з британськими вченими, спростувавши заяву відомого астрофізика, і назвавши подібні «вислови» симптомами хвороби під назвою «нобелівський лауреат».

За словами Майкла Манна (Michael Mann) – американського кліматолога з Пенсильванського університету у Філадельфії, Земля і зовсім зовсім далеко розташована від Сонця, тому виникнення потужного парникового ефекту, аналогічного тому, що «панує» на Венері, неможливо.

Що цікаво, всі вчені беззастережно згодні з Хокінгом в тому, що настання глобального потепління в майбутньому абсолютно реально. А з виходом з Паризької угоди про клімат США і інших країн, позначку в 1,5-2 градуси Цельсія людству не здатне втримати. Звичайно, до перетворення Землі в гігантський парник це не призведе, але екосистеми зазнають масштабних перебудов, рівень моря підніметься на кілька метрів, а аномальні погодні явища стануть причиною різкого збільшення смертності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button