Земля

Під Каліфорнією знайшли величезні поклади розплавленої магми

Вчені шоковані новою знахідкою — виявляється, під кальдерою в Лонг-Уеллі в Каліфорнії залягають 240 кубічних миль (більше мільйона кубічних км) розплавленої магми. Вона розташована в підземному кратері розміром 20 на 11 миль (32 на 18 км).

Востаннє цей вулкан вивергався 767 000 років назад, випустивши в атмосферу 140 миль (225 км) вулканічного матеріалу та спустошивши територію навколо.

Після цього виверження в центрі Каліфорнії залишилася западина — кальдера, яка все ще може вибухнути лавою.

Ще одне виверження цього вулкана, за підрахунками вчених, призведе до масштабного стихійного лиха, проте ймовірність того, що цей супервулкан прокинеться найближчим часом, вкрай низька.

Це потенційне виверження затьмарило б сталося в 1980 році виверження Сент-Хеленс, коли в атмосферу було викинуто близько 0,29 кубічних миль вулканічного матеріалу.

Фактично, 240 кубічних миль магми достатньо, щоб заповнити 400 мільйонів олімпійських басейнів.

«Ми прийшли до висновку, що резервуар в середині земної кори багатий розплавленою магмою. За нашими оцінками, в даний час в шарі міститься достатня кількість магми для повторного масштабного виверження, порівнянного за розмірами з кальдероутворюючим виверженням 767 тисяч років тому”, йдеться в звіті Геологічної служби (USGS).

Проте вчені додали, що “великий обсяг магми і відносно висока частина розплавленої магми жодним чином не означають, що наближається виверження”.

До такого висновку вчені прийшли після того, як дослідили супервулкан, використовуючи новітні технології.

Вони припускають, що магма почала плавитися під кальдерою після чотирьох сильних землетрусів, що потрясли долину в 1980 році, після яких в регіоні відновилася вулканічна активність.

Крім того, вчені з’ясували, що центральна частина кальдери повільно піднімається.

«Оскільки такі наземні деформації і землетруси є загальними попередниками вивержень вулканів, USGS продовжує пильно стежити за ситуацією в цьому регіоні», — заявили в Геологічній службі.

Історія вулканічної активності в районі Лонг-Веллі вказує на те, що в майбутньому тут будуть відбуватися виверження, хоча ймовірність того, що вони настануть найближчим часом, дуже низька.

Після великого виверження 767 000 років тому, більш дрібні виверження відбувалися приблизно кожні 200 000 років.

Близько 100 000 років тому виверження сформувало Мамот-Кнолс, низькі пагорби, розташовані на північ від Мамот-Лейкс.

Мамот-Маунтін — популярне місце відпочинку серед туристів і жителів Каліфорнії, це наймолодший вулкан, розташований на краю кальдери Лонг-Уеллі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button