Людина

Люди з творчим мисленням не здатні добре заробляти

Творча обдарованість і підприємницька жилка несумісні, – до такого висновку прийшли німецькі вчені з Геттінгенського медичного центру. Вони провели експеримент, який показав: мозок творчих особистостей відрізняється специфічними функціями, і це в підсумку стає перешкодою для вміння заробляти великі гроші.


Німецькі дослідники встановили: якщо людина від народження наділена творчими здібностями, її мислення працює таким чином, що гроші, на відміну від інших людей, не виявляються для неї важливим стимулом і кінцевою метою. Іншими словами, для справжнього художника своєї справи важливо творити, а чи буде сплачена це творчість йому, по суті, абсолютно нецікаво.

В ході експерименту вчені розділили добровольців на дві групи: у першій зібралися представники творчої сфери – художники, фотографи, скульптори тощо; у другій – володарі “не креативних професій”. Піддослідним пропонувалися завдання з пошуку потрібних відтінків зеленого кольору, і за правильну відповідь вони могли отримати 30 євро. В такі моменти мозок учасників сканувався за допомогою апарату МРТ.

Експеримент виявив дивовижну особливість у діяльності мозку творчих особистостей. При правильному вирішенні завдання, за яким слідувала грошова премія, їх мозок виявляв дуже слабку активність в зоні смугастого тіла – ділянки головного мозку, що визначає реакції на винагороду. Але просте знаходження потрібного колірного відтінку без грошової нагороди корелювала з підвищенням активності в передній префронтальній корі, яка відповідає за вироблення дофаміну, завдяки якому люди відчували моральне задоволення.

«Мозок творчих людей проявляє інтерес тільки до самого процесу, і більш того, «художники» можуть працювати набагато краще, коли знають, що не отримають за це гроші», – констатували у підсумку дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button