Фото

Підліток майже 50 днів дрейфував у відкритому морі і вижив

18-річний юнак Алді Новел Аділанг (Aldi Novel Adilang), родом з індонезійської провінції Північний Сулавесі, займався рибальством на рупонзі — спеціальному плавучому дерев’яному будиночку. Цю плавучу хатину ставлять на якір десь в ста кілометрах від берега: на ній залишається людина, яка з допомогою мереж ловить рибу, та до нього іноді припливають на човнах, щоб забрати спійману рибу і поповнити необхідні запаси.

Аділанг цього літа був на шестимісячній вахті на рупонзі, в 125 км від узбережжя. 14 липня, однак, через сильний вітер його пліт зірвало з якоря і понесло у відкрите море, де юнак дрейфував більше півтора місяця.

Як розповів Аділанг AP News, запаси їжі виснажилися після першого тижня. Потім юнак став ловити і готувати рибу, а коли підійшли до кінця запаси газу, він почав відламувати від плота невеликі частини для розведення вогню. Природно, така стратегія не пропрацювала б вічно.

Подросток почти 50 дней дрейфовал в открытом море и выжил

На щастя, 31 серпня панамський суховантаж Arpeggio пропливав у водах Гуаму: хоча команда судна спочатку не помітила пліт Аділанга, вона змогла зловити передані ним радіосигнали. Юнака врятували, нагодували, дали йому новий одяг, а потім доставили в Японію, після чого Аділанг повернувся в Індонезію до своєї сім’ї. За словами Аділанга, він думав, що ніколи більше не зможе зустрітися зі своїми батьками.

Дивно, але це не перший раз, коли рупонг Аділанга відносить у відкрите море: це відбувалося вже двічі, однак власник підприємства, де працював хлопець, тоді встигав знайти і врятувати його. Тепер же Аділанг повідомив, що прийняв рішення не повертатися на колишню роботу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button