Наука

Підсмажений тост небезпечніше вихлопних газів

Вчені назвали одну з найпоширеніших страв на сніданок – підсмажений тост – таким небезпечним, що його можна було б вважати хімічною зброєю. Після багатьох тестів на скоринці підрум’яненого хліба знайшли кількість шкідливих речовин в такому обсязі, якого немає і у вихлопних газах.

“Ми зробили типові будинки і вивчали хімічні реакції, що відбуваються в повсякденному житті, в тому числі, під час готування”, –
говорить співробітник Університету Колорадо, який бере участь в експерименті. На кухні дослідники встановили багато датчиків. Після цього смажили в тостері хліб і дивилися, як змінюється повітря.

З’ясувалося, що смажений тост токсичніший, ніж рівень загазованості на вулиці. При цьому роботу кухаря назвали настільки ж небезпечною, як і професію шахтаря. Під час нагрівання тостера самим хлібом і крихтами виділялося багато речовин, включаючи етанол, який вважається побічним продуктом в дріжджах. Підсмажені шматочки хліба випускають близько 400 мікрограмів на 1 кубометр, а підгорілі тости – до 4 тисяч мікрограмів. Цей показник більше порогу безпечної концентрації, встановленого ВООЗ, в 15 разів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button