Наука

Як час їжі впливає на нас: дослідження

Відомо, що люди, у яких немає чіткого режиму сну або вони працюють з ненормованим робочим графіком (наприклад, в ніч), мають більш високий ризик розвиток різних проблем зі здоров’ям. Нове дослідження показало, як такий спосіб життя впливає на психічне благополуччя.

Дослідники з відділення лікарні Brigham and Women’s Hospital Гарвардського університету змоделювали спосіб життя при змінній роботі і відстежили показники тривожності і депресії. Так вчені помітили цікаву закономірність, виявилося, що час прийому їжі може впливати на наш настрій.

Вчені все частіше знаходять зв’язок між змінною роботою і порушенням циркадного ритму, тобто наших біологічних годин, пов’язаних з нашими циклами сну і неспання.

Нове дослідження зосереджується на харчових звичках у контексті роботи по змінах. На думку авторів, працівники, які працюють вночі або добу через дві, піддаються на 25-40% більш високому ризику депресії і занепокоєння. А оскільки порушення контролю рівня цукру в крові є фактором ризику порушення настрою, автори вирішили дізнатися, як денне харчування може стабілізувати психічне здоров’я людини, навіть якщо вона працює вночі.

У дослідженні взяли участь 19 осіб, які були піддані режиму, що відтворює наслідки нічної роботи (тьмяне світло і імітація 28-годинного робочого дня). Це призвело до зміщення їх циркадних ритмів і інвертування їх поведінкових циклів на 12 годин. Потім учасники були випадковим чином розподілені в денну або нічну групу харчування.

Оцінюючи депресію і симптоми, схожі на тривогу, вчені змогли оцінити вплив різних режимів харчування на настрій. Це виявило помітну різницю між ними: настрій, схожий на депресію, з’являвся на 26% частіше, а рівень настрою, схожого на тривогу, розумівся на 16% частіше у тих, хто дотримувався режиму харчування вахтового працівника. У людей, які харчувалися вдень, цих змін не спостерігалося.

На думку вчених, ці результати показують, як час прийому їжі впливає на наше благополуччя. Безумовно, необхідно провести більш масштабні дослідження, але вже зараз автори роботи впевнені, що їх результати можуть допомогти деяким людям відчувати себе краще, якщо вони працюють ночами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button