Екологія

Підвищення температури змусило токсичні водорості цвісти триваліше й інтенсивніше

За останні 30 років цвітіння отруйних водоростей у прісноводних озерах по всьому світу стало триваліше й інтенсивніше. Причиною цього стало підвищення глобальної температури, йдеться в дослідженні вчених зі Стенфордського університету і НАСА, опублікованого в журналі Nature Monday.

Дослідники за допомогою нейромережі від Google Earth Engine проаналізували дані з супутника зондування поверхні Землі Landsat 5, місія якого тривала з 1993 по 2013 роки. Вчені зосередилися на даних про цвітіння отруйних водоростей в найбільших озерах світу.

В результаті їм вдалося простежити за цвітінням отруйних синьо-зелених водоростей у 71 великих прісноводних озерах у 33 країнах. Цей вид представляє небезпеку як для людей, так і для риб і тварин.

Дослідники зазначають, що інтенсивність цвітіння водоростей, яка за вказаний період значно зросла, впливає не тільки підвищення температури, але і кількість опадів і використання добрив.

Раніше вчені з NOAA з’ясували, що в Тихому океані біля узбережжя Північної Америки утворилася зона, вода в якій на п’ять градусів тепліше, ніж середня температура океану в цьому районі — морська хвиля тепла. Підвищення температури води може призвести до цвітіння отруйних водоростей, що стане згубним для місцевої фауни.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button