Земля

Підводні оптоволоконні кабелі використовували для відстеження китів в Арктиці (фото)

Дослідники використовували оптоволокно для створення системи акустичного зондування та відстеження переміщення фінвалів.

Дослідники з Норвезького університету науки і технології використовували паралельні оптоволоконні кабеля, прокладені біля узбережжя Шпіцбергена, для створення системи розподіленого акустичного зондування. Вона дозволила протягом п’яти годин відстежувати переміщення восьми фінвалів на площі понад 1,8 тис. км.кв.

Дослідники використовували для спостереження оптоволоконні кабелі довжиною 250 км, які прокладені майже паралельно від Лонгїра, найбільшого поселення в норвезькій частині Шпіцбергена, до Ню-Олесунна, дослідницького поселення на північному заході острова.

Дослідники використовували для відстеження місця розташування систему розподіленого акустичного зондування. Вона використовує спеціальний прилад для відправки лазерних імпульсів в оптоволоконну систему і записи повертаються світловими імпульсами. Використовуючи два незалежних оптоволоконних кабеля, які відчувають вплив при русі китів, дослідники змогли локалізувати їх місце розташування в кожен момент часу з точністю до 100 м.

Розташування оптоволоконних кабелів, використаних в дослідженні. Зображення: Robin Andrу Rгrstadbotnen et al., Frontiers in Marine Science

Зміна клімату веде до поступового звільнення Арктики від льоду і створює сприятливі умови для судноплавства. Одночасно кити вже змінюють свої звички і деякі спостереження показують, що фінвали тепер залишаються в арктичних регіонах цілий рік.

Це означає, що збільшення судноплавства в цих районах також може збільшити ризик зіткнення тварин і судів. Дослідники вважають, що використання існуючої оптоволоконної кабельної мережі і розподіленого акустичного зондування може істотно зменшити цю ймовірність з мінімальними витратами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button