Земля

Підводний супервулкан може викликати 30-метрове цунамі в районі Неаполя

Італійські вчені змоделювали наслідки виверження підводного супервулкана Кампі Флегрей і впливу викликаної ним гігантської хвилі на прибережжя Поццуолі, Сорренто і Неаполя. Вони рекомендують включити цю ситуацію Національний план дій в надзвичайних ситуаціях Італії, який раніше розглядав порядок дій лише при наземних виверженнях.

Дослідження показали, що вулкан накопичує енергію і умови, сприятливі для виверження. Результатом вибуху стане «кратероподібна порожнина на поверхні води», в центрі якої з’явиться велетенський стовп води. Впавши, він зробить другу хвилю заввишки понад 30 метрів, яка за 15 хвилин подолає Неаполітанську затоку.

«Ми говоримо про один з найбільш густонаселених районів на Землі — прибережні райони затоки Поццуолі з щільною інфраструктурою, включаючи будинки, залізничну мережу, ресторани, історичні будівлі і т. д.», — заявили італійські вчені.

Нагадаємо, даний район давно відомий своєю вулканічною активністю. Стародавній Поццуолі, яки населяли греки і римляни, нині лежить під водою, досліджується морськими археологами і є туристичним об’єктом. Його також називають «підводні Помпеї». В 1970 і 1983 роках старий центр міста раптово піднявся, а потім став опускатися, що змусило евакуювати 10 тис. жителів. Супер виверження вулканів Флегрейських полів близько 40 тис. років тому могло викликати, на думку вчених, наступ «вулканічної зими» і вимирання неандертальців.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button