Земля

Знайдено найвище дерево в Амазонці. Вчені добиралися до нього три роки (фото)

Вчені відвідали найвище дерево, яке коли-небудь було знайдено в тропічних лісах Амазонки. Вони планували дослідження три роки, провели п’ять експедицій і два тижні переходили через густі джунглі.

Гігантське дерево, що височіє над пологом природного заповідника річки Іратапуру на півночі Бразилії, являє собою Angelim vermelho висотою 88,5 метра і окружністю 9,9 метра.

За словами вчених, це дерево, відоме під науковою назвою Dinizia excelsa, є найбільшим з коли-небудь виявлених в Амазонії.

Дослідники вперше помітили його на супутникових знімках в 2019 році в рамках проекту 3D-картографії. Пізніше в тому ж році туди спробувала дістатися група вчених, екологів і місцевих гідів.

Фото: Imazon

Але після 10-денного переходу по важкопрохідній місцевості, змучені, з нестачею припасів і з хворим членом команди, їм довелося повернути назад.

Ще три експедиції в віддалений регіон заповідника Ярі-Веллі, який знаходиться на кордоні між штатами Амапа і Пара, досягли кількох інших гігантських дерев, в тому числі найвищого бразильського горіха, коли-небудь зареєстрованого в Амазонці. Його висота становила 66 метрів.

Однак Angelim vermelho залишався недосяжним до експедиції з 12 по 25 вересня, коли дослідники подолали 250 км на човні вгору по річках з підступними порогами, а потім пройшли 20 км пішки по гористій місцевості джунглів, щоб дістатися до нього.

В ході експедиції одна людина з експедиції з 19 осіб був укушений отруйним павуком. Але лісовий гід Дієго Армандо Сільва, який допоміг організувати поїздку, сказав, що воно того варте.

“Це була одна з найкрасивіших речей, які я коли-небудь бачив. Просто божественно”, – підкреслив він в інтерв’ю ABC News.

Після ночівлі під деревом група зібрала листя, грунт та інші зразки, які вчені проаналізують для визначення віку дерева. За оцінкою Сільви, йому від 400 до 600 років. Експерти також намагатимуться зрозуміти, чому в регіоні так багато гігантських дерев і скільки вуглецю вони зберігають.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button