Технології

Підводний кабель з Єгипту на 3 ГВт живитиме Південну Європу і стане альтернативою газу

Підводний кабель GREGY, що забезпечує 3 ГВт відновлюваної енергії, буде проходити від північного Єгипту до Аттики, Греція.

Експлуатація кабелю розрахована на вісім років. Третина поставок енергії буде забезпечувати важку промисловість Греції, ще одна третина буде експортуватися через загальні мережі в інші європейські країни, Болгарію та Італію. Остання третина піде на виробництво зеленого водню.

“Поставляючи 3 ГВт чистої енергії в Європу через Грецію, ми допоможемо Європі відмовитися від російського викопного палива і природного газу. Крім того, зелена енергія, яку ми будемо транспортувати, буде набагато дешевшою, ніж сьогоднішні ціни на енергоносії. Це допоможе як грецьким, так і європейським споживачам», — сказав Іоанніс Карідас, генеральний директор Renewables Copelouzos Group.

Ці масштабні зусилля зі зменшення залежності від викопного палива вже робилися раніше в рамках мароккансько-британського енергетичного проекту XLinks, в рамках якого аналогічний підводний кабель проходить від Марокко до девону, Великобританія, загальною протяжністю 3 700 км і потужністю 10 ГВт.

Поля з сонячними батареями в Єгипті сьогодні стають найбільшими експортерами відновлюваної енергії в Південно-Східну Європу разом з Лівією і Суданом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button