Земля

Підвищена кислотність в атмосфері руйнує екосистему океанів

Група дослідників, очолювана вченими з Університету Східної Англії, з’ясувала, що висока атмосферна кислотність дестабілізує екосистему океану.

Перше дослідження, присвячене впливу кислотності на транспортування поживних речовин в океан, показує, що спосіб доставки поживних речовин впливає на продуктивність океану і його здатність поглинати CO2 з атмосфери.

За підрахунками дослідників, з часів індустріалізації в результаті підвищення атмосферної кислотності кількість фосфору у світовому океані збільшилася на 14%, а заліза – на 16%. Це впливає на харчові умови морського фітопланктону – найважливіших для екосистеми організмів.

Алекс Бейкер, професор хімічного складу морів і атмосфери в Школі наук про навколишнє середовище UEA, заявив, що викиди забруднюючих речовин викликали значні зміни в кислотності атмосфери, це призвело, наприклад, до появи кислотних дощів.

Автори зробили висновок, що через високу кислотність атмосфери поживні речовини в океані розподіляються нерівномірно, а значить деякі види фітопланктону отримують більше їжі, ніж інші. В результаті з’являється дисбаланс океанічної екосистеми. Зараз його наслідки можуть бути не так помітні, проте вони серйозно позначаться на глобальній картині.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button