Здоров'я

Дієтологи назвали 8 кращих видів цільного зерна, які повинні бути в раціоні

Цільне зерно – продукт, який обов’язково повинен бути в раціоні: за даними, опублікованими журналом Lancet, його недостатнє споживання підвищує ризик хвороб і смерті.


Дієтологи Good Housekeeping Institute наголошують, що мінімум 8 видів цільного зерна є кращими для запобігання патологій серця, діабету, раку товстої кишки, астми, хвороби Альцгеймера. Намагайтеся регулярно включати в свій раціон!

Овес. У вигляді цільних зерен він особливо багатий авенантрамідом – антиоксидантною речовиною, що захищає серце. Вівсяних пластівців швидкого приготування краще уникати – особливо тих, які вимагають просто заливання окропом.

Коричневий рис. Виробництво білого рису позбавляє продукт 75% його поживних речовин, включаючи майже всі антиоксиданти, магній, фосфор, вітаміни групи В, які залишаються в оболонці. Дієтологи рекомендують коричневі сорти (наприклад, басматі), червоні, чорні, – вони не втрачають цінні компоненти.

Жито. Згідно з дослідженням, містить більше вітамінів і мінералів на порцію 100 калорій, ніж будь-яке інше цілісне зерно. Один з кращих продуктів, що забезпечують організм залізом.

Фрік (фарік). Входить в число кращих круп, традиційних для арабської, ізраїльської кухонь. Відрізняється украй високим вмістом клітковини, мінералів, зокрема, селену, ефективно зміцнює імунітет. На травну систему впливає як пребіотик.

Ячмінь. За даними USDA (Міністерство сільського господарства США) регулярне вживання півчашки цільних зерен протягом п’яти тижнів дозволяє знизити рівень холестерину майже на 10%.

Гречка. Одна з кращих цільних круп, яка забезпечує організм магнієм, що підтримує здоров’я серця, а також марганцем, який поліпшує роботу мозку.

Булгур. Чашка цільних зерен містить близько 75% клітковини, необхідної людині щодня, і 25% білка, який повинен отримувати організм. Також, кажуть дієтологи, це відмінне джерело заліза і магнію.

Кіноа (лобода). Краща крупа за вмістом білка, ніж будь-яке інше зерно. Крім того, дає багато омега-3 жирних кислот, що захищають від запалення і пов’язаних з ним хвороб.

Кукурудза. Дієтологи називають її прекрасним джерелом вітамінів групи В, магнію, фосфору. Регулярне споживання цілісних кукурудзяних зерен розвиває корисну флору кишечнику, що захищає від хронічного запалення.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button