Наука

Одна наночастинка атакує ракові клітини і змушує імунітет боротися

Одна наночастинка виконує дві функції: підвищує ефективність хімієтерапії і зміцнює імунну систему. Результати дослідження опубліковані в науковому журналі Advanced Materials.

Image @sciencephotolibrary from Canva

Вчені з Тель-Авівського університету довели: система доставки ліків на основі ліпідних наночастинок може використовувати РНК, щоб побороти резистентність як до хімієтерапії, так і до імунотерапії при лікуванні раку. Дослідження відкриває новий шлях до персоналізованої та цілеспрямованої боротьби з онкологічними захворюваннями.

Хіміоімунотерапія поєднує два типи лікування і вважається найбільш передовим методом для боротьби з онкопатологіями. У той час як хімієтерапія спрямована на знищення ракових клітин, імунотерапія стимулює клітини імунної системи знаходити і атакувати залишені. Однак багато пацієнтів не реагують на хіміоімунотерапію, тому що лікування недостатньо цілеспрямовано. Професор Ден Пір і його команда першими у світі довели здійсненність системи доставки ліків на основі ліпідних наночастинок. Вони вивільняють корисне навантаження тільки діставшись до клітин-мішеней – ракових клітин для хімієтерапії та імунних клітин для імунотерапії.

«У нашій системі одна наночастинка здатна працювати в двох різних областях —, пояснює професор Пір. – Вона впливає на ракові клітини, стійкі до хімієтерапії, а також активізує імунні клітини. Таким чином, за допомогою однієї точно націленої наночастинки ми забезпечуємо два різних лікування».

Вчені вже протестували цю систему на двох типах лабораторних моделей – одна з метастазами меланоми, а інша для локальної солідної пухлини. В обох популяціях біологи спостерігали позитивні ефекти нової системи доставки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button