Здоров'я

Душевні травми в дитинстві ведуть до ожиріння

ОжирінняДіти, які піддавалися фізичному, сексуальному або емоційному насильству, або ж якими нехтували, мають підвищений ризик ожиріння в дорослому житті – такий висновок можна зробити з нового дослідження. Британські вчені виявили, що діти, які піддавалися насильству на 36 відсотків частіше страждають ожирінням в дорослому життя. Напрошується висновок, що дитяче насильство можна розглядати як фактор ризику для ожиріння.

«Ми виявили, що погане поводження з дітьми значно збільшує небезпеку того, що у них порушиться обмін речовин пізніше», – говорить автор дослідження доктор Андреа Дейніс, дитячий і юнацький терапевт в інституті психіатрії Королівського коледжу Лондона. – «Профілактика поганого поводження з дітьми залишається справою першорядної важливості, і наші результати підкреслюють серйозні і тривалі наслідки для здоров’я від такої практики».

При проведенні аналізу вчені вивчили дані більш ніж 190 тисяч людей, що брали участь в 41 експериментах по всьому світу. Вони виявили, що зв’язок між насильством в дитинстві і ожирінням серед дорослих не можна пояснити соціальним та економічним становищем у дитячому і дорослому віці, також на цей зв’язок не впливає куріння, споживання алкоголю або рівень фізичної активності.

Насильство над дітьми також асоційоване з ожирінням серед дітей і підлітків, додають вчені. При цьому вони припускають, що дітей не піддавали насильству через зайву вагу або ожиріння. Проте вчені виявили, що деякі діти, які страждають від насильства, можуть ставати огрядними в дорослому віці з причини депресії. Вони відзначили, що необхідні додаткові дослідження, щоб визначити вплив депресії на організм, особливо на мозок і гормони, які регулюють апетит і метаболізм.

Автори дослідження додали, що необхідно ширше дослідити явище, щоб визначити методики лікування та профілактики, які допоможуть запобігти ланцюговій реакції набору зайвої ваги у дітей, які зазнали насильство. «Якщо даний фактор так очевидний серед людей, як і висновки по стресових навантаженнях серед тваринних моделей, погане поводження з дітьми можна розглядати як потенційний модифікований фактор ризику для ожиріння – проблеми здоров’я, яка вразила третину населення і часто не піддається лікуванню», – повідомила Дейніс .

Хоча в дослідженні виявлено зв’язок між насильством над дітьми і ожирінням в дорослому віці, в ньому не було доведено причинно-наслідковий зв’язок, тобто точний механізм дії. Результати даного дослідження були опубліковані в травневому випуску журналу «Молекулярна психіатрія».

Натхнення: www.novostioede.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button