Наука

Пісні The Beatles поліпшили пам’ять у літніх людей

Прослуховування улюблених музичних композицій, в тому числі групи The Beatles, допомагає поліпшити пам’ять у літніх людей. До такого висновку прийшли неврологи і психіатри з США.

Відомо, що прослуховування приємної музики активує систему винагороди мозку і здатне надавати заспокійливу дію на літніх людей. Однак вчені не цілком розуміють, як такі композиції можуть поліпшити пам’ять і призупинити розвиток деменції.

З’ясувати це і вирішила команда дослідників з північно-східного університету, музичного коледжу Берклі, лікарні Бригама і Гарвардської медичної школи (США). Стаття про роботу вчених опублікована в журналі Scientific Reports.

Вчені з США проводять дослідження про вплив музики на пам’ять / ©medicalxpress.com

Неврологи та психіатри попросили групу з 16 старших бостонців (вісім чоловіків і вісім жінок) у віці від 54 до 89 років щодня слухати персоналізовані плейлисти протягом години вісім тижнів поспіль, а потім записувати свою реакцію на музику. При цьому команда лікарів за допомогою МРТ сканувала мозок учасників до і після прослуховування музичних композицій. Для кожної людини склали персональні плейлисти, які включали як самостійно вибрані пісні, так і іншу музику (класичну, поп і рок), в тому числі хіти групи The Beatles.

Після сканування учасники оцінювали, наскільки їм подобається або не подобається той чи інший музичний твір. Вчені виявили, що прослуховування улюбленої музики, по суті, створювало якийсь слуховий канал безпосередньо до медіальної префронтальної кори — центру винагороди головного мозку. Саме ця зона – одна з областей, яка втрачає активність у літніх людей, особливо у страждаючих деменцією.

Музика, яка була знайома і подобалася учасникам (до неї належали і пісні The Beatles), активувала слухові і заохочувальні області мозку більше, ніж інші композиції. Причому ті з них, що учасники вибирали самі, забезпечували ще сильніший зв’язок між цими двома зонами. Вчені сподіваються, що їх дослідження допоможе розробити нові методи терапії для літніх, які страждають когнітивними і нейродегенеративними розладами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button