Земля

Південноамериканські мавпи стикаються з ризиком вимирання через зміни клімату

Нове дослідження з Університету Стерлінга показало, що південноамериканські мавпи, лемури і мавпи в даний час стикаються з “підвищеним ризиком вимирання” через викликаного зміною клімату підвищення температури та зміни середовища проживання протягом наступних 30 років.

“Ґрунтуючись на нашому аналізі, ясно, що мавпи, можуть вважатися дуже вразливими до прогнозованого підвищення температури, отже, зіткнувшись з підвищеним ризиком вимирання”, – сказав керівник дослідження доктор Хоана Карвальо з факультету природничих наук Стерлінга.

Дослідницька група вивчила 426 південноамериканських видів приматів і їх схильність до зміни клімату та передбачила їх ризик вимирання до 2050 року.

Вони виявили, що 86% не тропічних ареалів приматів будуть піддаватися максимального підвищення температури більш ніж на 3°C. і екстремальне потепління більш ніж на 4°C, ймовірно, вплине на 41% їх ареалів, і багато з цих областей в даний час містять найбільше число видів приматів.

Команда також припускає, що вплив людини на землю в межах проживання приматів буде тільки посилювати важкі умови.

Як зазначають автори, “термінові дії” необхідні для забезпечення безпеки та збереження популяцій приматів у Південній Америці й в усьому світі.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button