Земля

Вчені розповіли правду про святу воду – вона може вбити

Незважаючи на те, що святій воді приписують очищаючі властивості, насправді вона може нести більше шкоди, ніж користі. Саме до таких висновків прийшли в результаті проведеного дослідження австрійські вчені.
Дослідники з Інституту гігієни та прикладної імунології Медичного університету Відня досліджували воду з 21 джерела в Австрії і 18 купелях у Відні. У результаті вони виявили, що зразки містили до 62 мільйонів бактерій на мілілітр води, багато з яких небезпечні для здоров’я.

Випробування показали, що 86 % святої води, яка широко використовується в церемонії хрещення для зволоження губ парафіян, була заражена фекальними бактеріями, такими як кишкова паличка і ентерококи, які можуть стати причиною діареї, судом, болів у животі і лихоманки.

Також у воді були виявлені нітрати, що зазвичай зустрічаються в добривах, вироблених для сільськогосподарських підприємств. Попадання в організм води, що містить ці нітрати, може викликати серйозні наслідки, особливо у дітей у віці до 6 місяців. Зокрема, нітрати можуть стати причиною смерті при відсутності належного лікування, йдеться в звіті Служби з охорони навколишнього середовища США.

“Ми повинні попередити людей. Вони повинні знати, що пити з цих джерел не можна”, – говорить доктор Олександр Кіршнер, провідний дослідник і мікробіолог з Медичного університету Відня.

У ході дослідження, опублікованого в журналі “Вода і здоров’я”, також було виявлено, що вміст бактерій у святій воді безпосередньо залежить від кількості парафіян. Чим більше людей відвідує церкву, тим більше в ній бактерій. “Це може представляти проблему, яка досі була недооцінена, особливо в лікарнях, бо там багато людей з ослабленою імунною системою “, – говорить доктор Кіршнер.

Втім, у боротьбі за чистоту святої води робляться певні кроки. Зокрема кілька років тому італійський священик винайшов спеціальний дозатор. Крім того, як показали дослідження, додавання солі (при рекомендованому рівні в 20 %) може допомогти позбавити воду від шкідливих бактерій. Але як попереджає Кіршнер, це не може на 100 % гарантувати, що у воді не з’являться інфекції.

Вчений рекомендує священикам регулярно міняти святу воду в церквах і повісити знаки, які попереджали б парафіян про небезпеки.

Натхнення: fedpost.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button