Земля

Європа переживає бум на котячі кафе

Якщо раніше котячі кафе користувалися популярністю тільки в Японії, то зараз цей тренд підхопили європейські підприємці. На любителях тварин заробляють гроші у Великобританії, Австрії, Франції, Угорщини та ряду інших країн. Як стверджує підприємниця Лорен Пірс, спілкування з кішками допомагає людям боротися зі стресом в сучасному світі.

Європа переживає бум на котячі кафе

Здійснити свою мрію і відкрити кет -кафе (його старт заплановано в цьому році) Лорен Пірс вдалося завдяки краудфандінговій платформі Indiegogo. Користувачі пожертвували їй суму в 100 тис. фунтів на відкриття закладу. Щоб залучити інвесторів, вона запустила спеціальні пропозиції після відкриття кафе, наприклад безкоштовні квитки на відвідування. Для звичайних відвідувачів вхід буде коштувати близько 5 фунтів. Своє кафе Пірс вирішила назвати Lady Dinah’s Cat Emporium на честь кошеня з «Аліси в країні чудес» Льюїса Керролла. Незважаючи на відсутність реклами, кет-кафе викликало величезний інтерес з боку жителів Лондона. Так, на десять відкритих в кафе вакансій прийшло понад 700 резюме. Крім спілкування з тутешніми кішками та смакування кави відвідувачі зможуть насолодитися безкоштовними книгами, Інтернетом і настільними іграми. У планах у Пірс відкрити ще десять кафе по всій країні. «Міста стають все більш густонаселеними, а люди все рідше заводять домашніх тварин. З цієї причини популярність котячих кафе зростає», – говорить пані Пірс.

Перше в світі котяче кафе відкрилося 15 років тому на Тайвані. Відвідувачі могли прийти в заклад, випити чашку кави і пограти з кішками. Потім такий спосіб зняття стресу став особливо популярний в Японії, де законодавством заборонено тримати домашніх вихованців у звичайних квартирах. Як правило, в кет -кафе діє така схема: відвідувач платить певну суму за годину (наприклад, в одному японському кет – кафе – 9 дол на годину) і за випиту каву. В одному закладі зазвичай мешкають 15-20 кішок. Перше котяче кафе в Країні вранішнього сонця відкрилося в 2004 році. Зараз в одному тільки Токіо їх налічується понад 40. «У Японії досить стресове суспільство, тому людям потрібно місце, де вони можуть відпочити. Я подумала, що буде чудово, якщо люди зможуть грати з кішками, навіть незважаючи на заборону тримати їх вдома», – пояснила CNBC господиня одного з котячих кафе.

Європейців довгий час ідея кет – кафе не приваблювала. Першою такий заклад у Старому Світі в 2012 році (у Відні) відкрила власниця японського кет -кафе Такако Ісіміцу. Однією з причин, що підштовхнули її на цей ризиковий крок, стало посилення регулювання в Японії. У середині минулого року набув чинності закон, що заборонив публічну демонстрацію тварин після восьмої вечора. Ідея випити кави, також міцного і бадьористого напою з добірних зерен, як і на http://coffeemaster.com.ua/, а також пограти з кішками припала європейцям до душі. Аналогічні заклади з’явилися вже в Будапешті, Парижі, Мадриді, Мюнхені. У Великобританії перша кет-кафе відкрило двері в травні цього року в містечку Тотнес. «Немає жодних сумнівів у тому, що перебування поруч з кішками чинить сприятливий терапевтичний ефект», – каже власниця кафе Ліз Дьяс. Відкрити кет -кафе у Великобританії виявилося не так просто. Пані Дьяс довелося зіткнутися з безліччю законодавчих вимог до безпеки тварин. З цієї причини в її закладі діють суворі правила: діти його відвідувати не можуть, а кішок заборонено брати на руки. Однак потік відвідувачі , серед яких є як студенти, так і пенсіонери, дуже великий.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button