Земля

Через 10 мільйонів років в Африці з’явиться новий океан

На одній з найспекотніших точок на Землі є місце, де глибоко під землею повільно розколюється цілий континент. Вчені кажуть, що через кілька мільйонів років тектонічні плити, що утворюють Африку, ймовірно, розірвуться так сильно, що в кінцевому підсумку розділять континент надвоє.

University of Rochester

Як повідомила NBC News, в регіоні Афар Нубійська, Сомалійська і Арабська тектонічні плити повільно віддаляються один від одного, поступово формуючи новий океан.

«Ми бачимо, що починає формуватися океанічна кора, тому що вона різко відрізняється від континентальної кори за своїм складом і щільністю», – сказав аспірант Університету Лідса Крістофер Мур.

Спостереження за формуванням нового океану дасть геологам безпрецедентну можливість з’ясувати, як відбувається такий тектонічний розрив. Плити Землі постійно переміщаються, але вчені досі не знають, що саме змушує ці три віддалятися один від одного.

На цей час найпопулярніша теорія цього процесу полягає в тому, що масивні, розпечені породи з мантії пузиряться прямо в точці, де зустрічаються три плити, проте вчені підкреслюють, що подібні ідеї важко довести.

Однак під час спостережень учених зараз з’явився прогрес, нові супутникові дані допомагають дослідникам краще зрозуміти цю трансформацію.

«За допомогою GPS-вимірів ми можемо вимірювати швидкість руху аж до декількох міліметрів на рік», – прокоментував один з геологів Кен Макдональд. «У міру того як ми отримуємо все більше і більше вимірів від GPS, ми можемо отримати набагато більше уявлення про те, що відбувається». Зараз вчені припускають, що новий океан в Африці з’явиться через 5 – 10 мільйонів років.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button