Технології

Південнокорейські вчені створили прозорий сонячний елемент для електронних пристроїв

Дослідники з Південної Кореї виготовили повністю прозорий сонячний елемент, який має коефіцієнт пропускання видимого світла більше 57%, пише ecotown.com.ua.

Група вчених з південнокорейського Національного університету Інчхон розробила недорогий прозорий сонячний елемент, який здатний працювати як фотоприймач з власним живленням і як генератор енергії. Повністю прозорий сонячний елемент складається з шару діоксиду титану (TiO2), який використовується як поглинач УФ-світла, і шару оксиду нікелю (II) (NiO), нанесеному для високого пропускання видимого світла.

Пристрій був створений із скляною підкладкою, легованою фтором плівкою оксиду олова (FTO) та покриттям із срібної нанопроволоки.

Вимірювання, проведені вченими, показали, що фотоелектричний пристрій здатний виробляти електроенергію з ефективністю перетворення 2,1%. Завдяки УФ-освітленню прозорий сонячний елемент генерував потужність для переміщення двигуна (0,2 В і 10 мА). Дослідники стверджують, що прозорий сонячний елемент буде виконувати роль невидимого генератора енергії.

Недорогий сонячний елемент може бути придатним для застосувань у багатьох електронних пристроях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button