Технології

У 2020 році ВДЕ за ціною зрівняються з традиційною енергією

Ціни на зберігання електроенергії швидко знижуються, дозволяючи відновлюваній енергетиці відтіснити на другий план вугільні та газові електростанції.

В 2020 году ВИЭ по цене сравняются с традиционной энергией

Про це йдеться в дослідженні фахівців Каліфорнійського університету в Берклі і Мюнхенського технічного університету.

Інвестиції в дослідження і розробку проектів зберігання енергії знизили вартість літій-іонних батарей з $10 000 за кіловат-годину до початку 1990-х до прогнозованих до 2018 року $100 за кВт*год. З системи вироблення та зберігання сонячної енергії стануть порівнянні з цінами із загальною енергомережею до 2020 року, пишуть аналітики.

Дослідження підкреслює важливість науково-дослідної роботи, стверджуючи, що досягнення цілей Паризької угоди неможливо без державних дотацій на R&D. І зазначає, що з 1976 по 2015 рік у США витрати на дослідження і розробки зменшилися з 1,2% ВВП до 0,8%. Це може призупинити декарбонізацію енергетичного сектора і впровадження новітніх відкриттів.

Уряд США надав посівні інвестиції на розвиток енергетичного сектору, включаючи технології зберігання енергії. У 2016 році агентство ARPA-E Міністерства енергетики США фінансувало 75 проектів, які мали потенціал трансформувати зберігання відновлюваної енергії в термін від 5 до 10 років. Проте, минулого тижня Палата представників Конгресу ухвалила законопроект, який позбавляє ARPA-E фінансування, а президент Дональд Трамп закликав розпустити агентство. На думку авторів дослідження, якщо закон отримає остаточну юридичну силу, він згубно позначиться на конкурентоспроможності енергетичних інновацій в довгостроковій перспективі, пише Think Progress.

Тим часом Британія робить ставку на домашні акумулятори. Уряд виділяє на фінансування систем зберігання $246 млн, що дозволить створити гнучкішу систему, яка вигідна всім верствам населення, навіть малозабезпеченим. Про це повідомляє hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button