Наука

Пізня вечеря тільки посилила почуття голоду на наступний день

Ожиріння - одна з найсерйозніших проблем розвинених країн, від неї страждають 650 мільйонів дорослого населення в усьому світі. Особлива ця патологія характерна для США, де ожиріння вражає до 42 відсотків дорослих громадян.

Американські вчені показали, що пізній прийом їжі сприяє посиленню почуття голоду протягом 24 годин після їжі. Крім того, шкідлива звичка провокує повільне спалювання калорій і призводить до ожиріння.

Те, що є на ніч шкідливо, відомо всім — це сприяє накопиченню жиру і поганому сну. І ми маємо справу не просто з життєвими спостереженнями — про це говорять дослідження вчених. А ось чому так відбувається, не цілком зрозуміло. Відповіді на це питання фахівці з Гарвардської медичної школи, Університету Мурсії, жіночої лікарні в Массачусетсі, а також інших медичних організацій США присвятили свою роботу, результати якої представили в журналі Cell Metabolism.

Дослідження проводили протягом декількох тижнів за участю 16 пацієнтів, індекс маси тіла яких варіювався в діапазоні від надмірної ваги до ожиріння. Кожному учаснику наказували суворий розподіл їжі за часом, режим сну і неспання. Крім цього, добровольці регулярно фіксували, в який час і з якою інтенсивністю вони відчувають голод або, навпаки, пересичення.

В учасників також брали зразки крові кожен день, вимірювали температуру і обчислювали витрату калорій. Щоб виміряти, як час їжі впливає на організм на молекулярному рівні, дослідники зібрали зразки жирової тканини добровольців для проведення біопсії. Результати показали, що пізня вечеря впливає на почуття голоду і гормони — лептин і грелін, які відповідальні за бажання їсти.

Зокрема, рівень лептину, що сигналізує про ситість, при пізньому прийомі їжі був знижений протягом 24 годин — в порівнянні з ранньою вечерею. Крім того, з’ясувалося, що коли учасники їли пізніше, їх організм повільніше спалював калорії і швидше накопичував жир.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments