Наука

Біологи навчилися зважувати гладких китів з фотографій з дрона

Група біологів представила систему визначення маси китів по фотографіях, зробленим з безпілотників з близької відстані. Опис роботи системи опубліковано в журналі Methods in Ecology and Evolution.

Вага і маса тіла є одним з ключових параметрів для вивчення тварини. Вони дозволяють розрахувати обмін речовин, кількість необхідної їжі і екологічний стан регіону. Масу деяких тварин оцінити дуже складно. Наприклад, масу гладких китів можна виміряти, в основному, на мертвих китах, які заплуталися в рибальських мережах або викинулися на берег.

При цьому такий метод не дозволяє виміряти динаміку зміни маси, а в більшості країн він вважається неетичним. Крім того, швидше за все вченим будуть потрапляти в цій категорії лише кити певного віку або стану здоров’я, не релевантних стосовно інших тварин.

Група вчених з Австралії, США, Данії та Аргентини на чолі з Фредріком Крістіансеном з Орхуського університету запропонували оцінювати масу китів з допомогою фотографій та історичних даних.

Систему вчені протестували на групі південних гладких китів Eubalaena australi з 48 дитинчат, 7 підлітків і 31 годуючих самок. Зйомки проводилися на квадрокоптер DJI Inspire Pro 1, який літав над китами на висоті 20-40 метрів.

У результаті вчені отримали фотографії боків і спини кита, виміряли за ним довжину, ширину і висоту. Після цього біологи збудували 3D-модель кита і оцінили його обсяг, перерахувавши його в масу.

У середньому маса південних гладких китів коливалася від 1 т у дитинчат до 42 т у годуючих самок. Зараз вчені збираються провести ще кілька подібних досліджень, щоб переконатися в працездатності такого методу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button