Наука

Таємниця походження цивілізації, що жила на плато Наска

У Перу археологи вивчили давню кераміку, знайдену при розкопках в археологічному комплексі Вари Аякучо, і встановили, що перша на території цієї держави імперія виникла завдяки впливу цивілізації Наска.

Як повідомляє агентство Andina, ученим вдалося розкрити таємницю походження андської цивілізації, яка створила першу на території Перу імперію. Мова йде про цивілізацію Вари.

Вченим з Національного університету Сан-Крістобаль-де-Уаманга допоміг аналіз малюнків на 45 керамічних виробах, знайдених при розкопках поблизу міста Аякучо.

Він показав, що походження Вари тісно пов’язане з культурами Наска і Уарпа. Останні проживали на плато, відомому своїми геогліфами.

Дослідники визначили, що столиця першої перуанської імперії, яка виникла між 600 і 1200 роками нашої ери, знаходилася на місці сучасного археологічного комплексу Вари. Ймовірно, це було велике місто з храмами, палацами, житловими комплексами і майстернями.

На кераміці цієї цивілізації зображені тварини, водорості, риби і восьминоги — всі вони подібні до тих, які зустрічаються у культури Наска. Раніше вважалося, що на Вари головним чином вплинула культура Тіуанако.

“Наші дослідження показали, що це не так, — говорить провідний автор роботи Хосе Очатома Паравесіно. — Спочатку величезний вплив на Вари справила культура Наска. Вплив культури Тіауанако простежується в період, коли Вари досягли піку свого розвитку. Про це, наприклад, свідчить зображення бога, який тримає в руках ціпок з набалдашником у вигляді кондора. Подібний бог зустрічається у місті Сонця Тіуанако”.

Також встановлено, що у цивілізації Вари існував ритуал знищення кераміки. Тому артефакти буквально довелося збирати по шматочкам.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button