Наука

З’явився антибіотик, який змінює форму, для боротьби зі смертельними супербактеріями

Вчені розробили новий антибіотик, який «змінює форму», для боротьби з лікарсько-стійкими бактеріями, але його ще не випробували на людях.

Поширення стійких до ліків супербактерій, які еволюціонували, щоб чинити опір дії навіть найбільш сильнодіючих антибіотиків, представляє постійно зростаючу загрозу для громадської охорони здоров’я. Тепер вчені винайшли новий тип антибіотика, який може знищувати ці мікроби, швидко змінюючи форму, перебудовуючи атоми.

Дослідники описали перший з цих антибіотиків в статті, опублікованій в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences. Дотепер вони тестували препарат на личинках воскової молі (Galleria mellonella), звичайної тваринної моделі, використовуваної для перевірки ефективності антибіотиків. Однак їм ще належить перевірити препарат на людях або іншим ссавцям.

Щоб створити новий антибіотик, дослідники використовували високоефективні хімічні реакції, які можуть швидко і надійно «замкнути» різні хімічні будівельні блоки разом, як дві половинки пряжки ременя безпеки.

Згідно із заявою CSHL, новий препарат, по суті, об’єднує існуючий антибіотик ванкоміцин з молекулою буллвалена, атоми якої можуть легко міняти місцями і, таким чином, утворювати більше мільйона можливих конфігурацій. Ця молекула, жонглює атомами, послужила ідеальним ядром для нового антибіотика. До цього ядра який змінює форму прикріплені дві «боєголовки» ванкоміцина, по одній на кожному кінці.

Автори дослідження заявили, що, в порівнянні зі звичайним ванкоміцином, препарат, який змінює форму, може мати в своєму розпорядженні більше інструментів для знищення бактерій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button