Екологія

План з порятунку Арктики від глобального потепління виявився провальним

Іноді фундаментальні помилки в розрахунках можуть привести до того, що на практиці ефект від того чи іншого методу виявиться зворотним. 

Полюси сильніше інших місць на Землі схильні до впливу глобального потепління через великі озонові діри. Проте, вчені відкидають радикальні плани з їх порятунку.

У 2018 році одні дослідники пропонували розпорошувати порожнисті скляні сфери товщиною з людське волосся на арктичний морський лід, щоб освітлити його поверхню. За словами авторів дослідження, це збільшило б кількість сонячного світла, яке відбивалося б в атмосферу в Арктиці. Це, в свою чергу, допомогло б знизити температуру в регіоні і відновити морський лід.

“Наші результати показують, що запропонований проект з припинення танення арктичного морського льоду створив би ефект, протилежний задуманому, – говорить Мелінда Вебстер, дослідниця з геофізичного інституту Університету Аляски Фербенкс. – І це завдає шкоди клімату Землі і людському суспільству в цілому».

На відміну від попереднього дослідження, автори нової роботи врахували сезонне покриття поверхні регіону снігом і талою водою, а також рівень сонячного світла на рівні моря і в верхніх шарах атмосфери, хмарний покрив і те, як кульки взаємодіють з сонячним світлом.

Як показало дослідження 2018 року, шари мікросфер можуть збільшити відбивну здатність нового тонкого льоду. Але ефект від скляних кульок буде мінімальним, тому що тонкий лід в основному утворюється восени і взимку, коли сонячного світла і так мало.

З приходом весни більша частина арктичного морського льоду покривається яскраво-білим глибоким снігом, який має високу відбивну здатність, тому додавання скляних кульок фактично затемнить поверхню морського льоду в цей час року, що призведе до більшого потепління і втрати льоду. Так що, схоже, нам доведеться шукати інші способи повернути глобальне потепління назад.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button