Всесвіт

Планетологи розповіли про ще одну загадкову особливість Марса (фото)

Планетологи, які займаються дослідженням Марса, розповіли про ще одну дивовижну особливість Червоної Планети.

На зображеннях, зроблених космічним апаратом Mars Express (ЄКА) видно кратер під назвою Ismenia Patera. Він знаходиться на поверхні Марса. Його походження залишається ще нез’ясованим. Вчені намагаються зрозуміти, як він міг утворитися. Можливо, причиною його формування став метеорит, який врізався в поверхню, або ж це могли бути залишки супервулкана?

Планетологи рассказали про ещё одну загадочную особенность Марса

Ismenia Patera може бути переведено з латини як плоска миска. Ця марсіанська інтригуюча особливість розташовується в Аравійському регіоні на Червоній Планеті.

Ismenia Patera простягається приблизно на 75 кілометрів. Його центральна частина оточена кільцем пагорбів, блоків і скелястих брил, які, як думають, була вигнані і кинуті в кратер під впливом якихось факторів.

Планетологи рассказали про ещё одну загадочную особенность Марса

Показані тут фотографії були зробоені 1 січня стереофотоапаратом з високою роздільною здатністю, який встановлений на борту Mars Express.

Такі докладні зображення з високою роздільною здатністю проливають світло на численні особливості Марса.

Цілком можливо, що на місці Ismenia Patera одного разу був вулкан, який вивергав величезну кількість магми, що врешті-решт призвело до руйнування вулкана.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button