Людина

Зберегти планету та забезпечити населення здоровою їжею допоможе новий стиль харчування

Експерти комісії з EAT-Lancet стверджують, що зберегти планету та забезпечити зростаюче населення Землі здоровою їжею допоможе новий стиль харчування. Він передбачає скорочення споживання м’яса і цукру, і збільшення в раціоні горіхів, фруктів, овочів і бобових.

Фахівці з комісії EAT-Lancet, до складу якої входять 37 провідних експертів в області харчування, сільського господарства, екології, політичних наук та екологічної стійкості з 16 країн, переконані, що існує спосіб, який допоможе зберегти планету, захистивши її від руйнувань, і забезпечити при цьому стрімко зростаюче населення Землі здоровою їжею. Зі слів членів комісії, людство виробляє, відвантажує, їсть і витрачає їжу таким чином, що це завдає збитків як людям, так і планеті. Крім того, сумні дані свідчать, що близько 1 млрд людей у всьому світі голодує, і водночас понад 2 млрд страждають від ожиріння. Продукти, пов’язані з цією проблемою, і сам спосіб виробництва їжі наносять незворотної шкоди планеті, адже одна третина парникових газів, що викидаються в атмосферу, пов’язана саме з виробництвом їжі. Також харчова галузь тісно пов’язана з вирубкою лісів, зникнення видів, виснаженням океанів і запасів прісної води.

Експерти запропонували новий спосіб харчування, який дозволить не тільки зберегти планету, а й встановить якийсь «баланс» серед людства. Таким чином, у світі значно скоротиться число голодуючих і тих, хто переїдає. Планетарна дієта для здоров’я полягає в тому, щоб мінімізувати споживання м’яса і цукру, віддавши перевагу горіхам, фруктам, овочам і бобовим, і пропонує наступне: овочі і фрукти — 550 г в день; цільнозернові — 230 г в день; молоко і сир — 250 г; горіхи, бобові і соєві продукти — 100 г; риба, курка, червоне м’ясо — до 25 г в день; яйця — 1,5 шт. на тиждень; жири та цукор — 50 і 30 м на добу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button