Наука

Вчений розробив одну з перших програм для прогнозу зміни клімату

Тривале спекотне літо цього року змусило багатьох задуматися, чи було це ознакою майбутніх подій і чи можна прогнозувати таку спеку кожен рік. Вчений з Університету Східної Англії (UEA) використав свій досвід для розробки одного з перших додатків в світі, який дозволяє користувачам досліджувати глобальні прогнози зміни клімату.

Ученый разработал одно из первых приложений для прогноза изменения климата

Інтерактивний додаток EarthSystemData відображає ті ж дані, які в даний час використовуються кліматологами для моніторингу змін у всьому світі. Він дозволяє користувачам бачити світові кліматичні прогнози до 2100 року, відслідковувати дані в реальному часі для вивчення поточних умов та отримання інформації для будь-якого міста.

«Він націлений на всіх, хто цікавиться навколишнім середовищем, – сказав засновник EarthSystemData і старший науковий співробітник UEA доктор Крейг Уоллес. – Наприклад, це полегшило стеження за екстремальною погодою цього літа. Можна було бачити, як складалися умови день у день, від температур в Європі до подій, що розгортаються на північному заході Америки, що призвело до руйнівних лісових пожеж».

Вчений хотів створити спосіб відображення фактичних даних, які використовуються для наукових досліджень, щоб люди могли не лише побачити, що відбувається, але і зрозуміти, як еволюція клімату відрізняється від швидких локальних аномалій погоди, які проходять кожен день або через день. «Я вважаю, що важливо, щоб кожен міг побачити зміни для себе і дізнатися, чого ми можемо очікувати від світу в майбутньому», – зазначив Уоллес. Назва EarthSystemData відображає природу Планети і те, як зміни в одній галузі можуть впливати на іншу. Додаток використовує дані, отримані UEA для майбутніх прогнозів, і включає блог Уоллеса.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments