Екологія

Плаваюча сонячна батарея знизила випаровування на 60%

Вчені з Державного університету Понта-Гросса в Бразилії та Університету Луїзіани в США спільно досліджували вплив плаваючих сонячних батарей на швидкість випаровування води у водоймах.

Як приклад вони використовували сонячну систему потужністю 130 кВт на водосховищі Пассауна в бразильському штаті Парана. Водосховище займає площу 8,5 кв.км і має середню глибину 6,5 м. Його загальний обсяг становить 69,3 куба. гектометра.

Система електростанції займає площу 1265,14 кв. м і складається з 395 фотоелектричних модулів. Полікристалічні модулі мають максимальну номінальну потужність 330 Вт і розміри 1 960 мм x 991 мм x 40 мм.

Водосховище межує з містами Курітіба, Араукарія та Кампо-Ларго і забезпечує 20% води, споживаної населенням столичного регіону Курітіба, Парана. Дослідники використовували метод Пенмама-Монтейта, рекомендований продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН, для вимірювання швидкості випаровування води.

Вони виявили, що 4,47 млн куб.м води випаровувалося з водосховища протягом року, що еквівалентно 10,4% обсягу води, щорічно споживаного місцевим населенням. Команда підрахувала, що плавуча сонячна система зменшила випаровування води з ефективністю 60,20%.

Вони також вивчали вплив різних розмірів фотоелектричних систем на швидкість випаровування води.

“Чим більша площа плавучої сонячної системи на поверхні води, тим більше зменшення випаровування води і, отже, більший обсяг збереженої води», — кажуть дослідники.

Результати показують, що система потужністю 5 МВт може економити близько 16 000 куб.м води на рік, що еквівалентно споживанню води 196 жителями регіону на рік. Електроенергія, вироблена системою, також могла б покрити споживання 2563 жителів штату Парана, припускаючи, що споживання на душу населення становить 1,95 кВт-год.

Дослідники поділилися своїми результатами в статті “Вплив плавучої фотоелектричної системи на швидкість випаровування води у водосховищі Пассауна, Бразилія”, яка нещодавно була опублікована в Energies.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button