Всесвіт

Земля очима космонавтів і супутників (фото)

У 1960-х роках фотографії Землі, зроблені першими космонавтами, полонили уяву людей по всьому світу. Ці кадри не тільки допомагають у наукових дослідженнях, але і показують крихкість нашої планети. Однак космонавти були не єдиними, хто побачив Землю з такої висоти.


Супутники, які літають над нашими головами на висоті в декілька сотень кілометрів, постійно отримують зображення нашої планети і надають безліч даних про навколишнє середовище. Вони відобразили Землю з космосу задовго до космонавтів.

«Ми робимо багато фотографій, щоб поділитися своїм досвідом перебування в космосі і показати нашу планету з унікального ракурсу, але наша основна мета — експерименти і підтримка роботи космічної станції», — говорить астронавт ЄКА Паоло Несполі, який в даний час знаходиться на МКС.

«Хоча фотографії, які ми робимо, мають наукову цінність, вони в основному використовуються для інформаційних або освітніх цілей. Супутникові інструменти володіють великими можливостями, ніж обладнання станції. Тому супутники можуть вести постійні спостереження, надаючи точні історичні дані».

Супутникові зображення показують світ у досить широкому форматі, що дозволяє спостерігати великомасштабні характеристики. Крім того, супутники здійснюють моніторинг змін, що відбуваються з нашою планетою.

Земля глазами космонавтов и спутниковСіракузи, Італія. Ліворуч — фото зі супутника Copernicus Sentinel, праворуч — фото астронавти Паоло Несполі з МКС. © NASA, ESA

Супутники мають різні типи датчиків, які надають різні типи даних. Ці дані перетворюються в інформацію для різних цілей, таких як моніторинг забруднення повітря, картування збезлісення, вимірювання рівня моря, кількісне визначення танення льодовикового або температури Землі.

Хоча оптичне покриття найчастіше представлено у вигляді зображень, воно фактично включає цифрові дані. Одні і ті ж вихідні дані можуть бути оброблені за допомогою комп’ютерного програмного забезпечення різними способами для отримання конкретної інформації.

Під час стихійного лиха, такого як ураган, фотографії, зроблені космонавтами над оком бурі, є важливими комунікаційними інструментами, які повідомляють масштаб бурі. Вони привносять людський аспект в дистанційне зондування.

Земля глазами космонавтов и спутниковУраган «Харві». Ліворуч — фото з МКС, праворуч — з супутника. © NASA, ESA

Безліч метеорологічних супутників допомагають метеорологам краще зрозуміти шторм і простежити його шлях, щоб місцеві влади могли спланувати свої дії і вирішити питання з евакуацією. Інші супутники надають важливу інформацію для надання допомоги при лихах. Наприклад, дозволяють отримати карти повеней.
Сьогодні тисячі знімків Землі, зроблені космонавтами, доступні в Інтернеті і широко поширюється через канали соціальних мереж.

Бути фотографом не є обов’язковою умовою для того, щоб стати космонавтом, але це частина спеціальної підготовки. Екіпаж МКС присвячує частину свого вільного часу зйомці з «Купола» — панорамної обсерваторії з видом на Землю і небесні тіла.

Земля глазами космонавтов и спутниковАстронавт ЄКА Паоло Несполі в «Бані». © NASA, ESA

«Мені подобається фотографувати, але не менш хвилююче бачити екологічний баланс планети, те, як ми використовуємо ресурси на Землі, і вплив, яке чинимо на неї», — говорить Паоло.

Як космонавти, так і супутники бачать крихкість нашої планети. Погляд на Землю з такої перспективи підкреслює важливість турботи про нашу «синю точку», що пливе у нескінченності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button