Поради

Побутові твердопаливні котли на пеллетах

Газ при всіх своїх перевагах все-таки має істотний недолік. Підключення водогрійного опалювального обладнання, що працює на «блакитному» виді палива, можливо, тільки за умови газифікації населеного пункту, а також, якщо провести монтаж дозволяють технічні параметри приміщення. А також ціна на такий вид палива.

Твердопаливні котли на пеллетах є хорошим альтернативним варіантом, аналогам, що працють на природному газі. Монтаж пеллетного котла не вимагає отримання спеціальних дозволів. А за умови наявності певних навичок та інструментів, можна виконати роботи самостійно. Які переваги має пелетне опалювальне обладнання?

29-06-15-foto-600x320-2

Використання пеллет у котлах

Паливні гранули, біомаса, пелети – яку тільки назву не дають цьому виду палива. Одне залишається незмінним: спосіб виготовлення і переваги пов’язані з використанням гранул. Пелети виготовляють з дрібних відходів деревопереробки та сільськогосподарської продукції методом пресування під впливом певної температури. В результаті виходять паливні гранули, які згорають в твердопаливних котлах на пелетах практично без залишку і з малим коефіцієнтом зольності.

Перевагою використання біомаси є наступне:

  • Мала вага гранул – завантаження паливного резервуара може виконуватися без спеціальних пристосувань.
  • Пелети легко розфасувати по мішках і складувати у зручному місці. Відсутній пил і неприємний запах.
  • Екологічність – котел опалення на пеллетах під час роботи практично не виділяє шкідливих речовин. Під час виробництва гранул не використовуються хімічні закріплювачі та інші речовини, паливо виходить екологічно чистим.
  • Автономність – система спалювання пелет відпрацьована до найменших деталей. Автономний побутовий твердопаливний котел на пелетах здатний працювати без особистої присутності людини до 2 тижнів. Час роботи обладнання залежить від обсягу паливного бака. Практично після запуску котла, все, що необхідно робити, це вчасно поповнювати пелетний резервуар, підсипаючи нову порцію гранул.
  • Тепловіддача – по своїх характеристиках 10 кг пеллет рівнозначні 5 літрам рідкого палива. Це робить гранульований вид сировини одним з найпривабливіших на сьогоднішній день.
  • Правила зберігання – щоб забезпечити нормальну роботу твердопаливного котла на пелетах необхідно подбати про завчасне придбання паливних гранул на весь сезон. До приміщення, де буде зберігатися паливо, пред’являються низькі вимоги. Приміщення повинно бути сухим і просторим. Єдине, що впливає на збереження пелет, це високий вміст вологи в приміщенні.
  • Використання пелет – це хороша альтернатива природному газу та інших видів палива. Невеликі побутові опалювальні котли на пеллетах працюють практично в повністю автономному режимі, а з їх експлуатацією та обслуговуванням можна впоратися самостійно.

Як самому встановити котел на пеллетах

Зробити це нескладно, але все-таки виконання робіт потребують певних професійних навичок і наявності сантехнічного інструменту. Роботи виконуються наступним чином:

В першу чергу, вам необхідно прибати сам котел, тим паче http://www.teplodar.in.ua/ досить приваблива. Далі, встановлюємо котел опалення на пелетах. Його монтують обов’язково на рівну і міцну основу.

Паливний бункер – залежно від обраної моделі, бункер встановлюється на корпусі ще в заводських умовах, або необхідно виконати його монтаж окремо. Зручним є, якщо пелетний бункер знаходиться в сусідньому приміщенні.

Підключається система подачі палива. Твердопаливні котли на пеллетах працюють на принципі шнекової передачі. Забір гранул і транспортування їх в топкову камеру виконується повністю в автоматичному режимі. За умови, що купується комбінована модель (котел і паливний резервуар в одному корпусі) установка системи подачі палива не буде потрібно.

Виконується підключення до електромережі. Робота шнеків повністю залежить від наявності електроенергії. Щоб живити пелетний паливопровід в котел потрібно запросити досвідченого електрика.

Деякі виробники пропонують споживачеві модульні котельні, що працюють на пелетах. Установка такого обладнання виконується спеціалізованою бригадою.

29-06-15-foto-600x349-1

Пристрій побутових пелетних котлів

Принцип роботи всіх пелетних котлів заснований на використанні безперервної шнекової подачі паливних гранул в топкову камеру. Щоб забезпечити безперервну роботу устаткування, всі автономні котли на пеллетах укомплектовані наступними вузлами:

Система транспортування палива – використовується черв’ячна або шнекова передача. Нагрівання теплоносія регулюється інтенсивністю подачі гранул в топкову камеру.

Вентилятори – призначені для нагнітання повітря в топці. Пелети спалюються під тиском, а триступенева подача кисню забезпечує необхідне завихрення полум’я і максимальний коефіцієнт тепловіддачі.

Резервуар для зберігання палива – від його обсягу залежить те, який період часу домашнє опалення пелетами буде здійснюватися в автономному режимі. Деякі моделі пелетних котлів в змозі працювати від декількох днів до місяця і більше від однієї закладки гранул в бункер.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button