Наука

Почалася розробка «бактеріального репелента», який буде працювати до двох тижнів

DARPA планує розробити «бактеріальний репелент», який змінює склад мікрофлори людської шкіри і робить її запах непривабливим для комарів.

Image by WikiImages from Pixabay

Укуси комарів можуть бути не тільки дратівливими, але і небезпечними, оскільки ці двокрилі переносять масу небезпечних для людей захворювань. Вчені всього світу шукають засоби вирішити проблему, пробуючи навіть випускати на волю ГМ-комах – поки що з перемінним успіхом. Турбує вона і Управління перспективних дослідницьких проєктів американського Міноборони (DARPA), яке реалізує програму ReVector для створення нових ефективних репелентів.

Одним з проєктів програми став «живий біотерапевтичний продукт» (Live Biotherapeutic Product, LBP), над яким почали роботу вчені з Флоридського міжнародного університету, фармакологічних компаній Azitra і Latham BioPharm. Очолює консорціум біотехнологічний стартап Ginkgo Bioworks, який отримав 15 мільйонів доларів на ці роботи. LBP – не репелент у звичайному сенсі слова; він не відлякує кровососів, а просто знижує привабливість для них людського запаху, міняючи склад мікрофлори шкіри.

Справді, наша шкіра служить притулком для безлічі симбіотичних бактерій, які харчуються жировими виділеннями й відмерлими клітинами. Саме їх діяльність призводить до появи летючих речовин, що створюють характерний запах поту. Тому розробники задумали заселяти шкіру спеціально створеними ГМ-штамами, які не будуть виробляти з’єднання, які залучають комарів. За їхніми оцінками, одна така обробка дозволить захистити людину від укусів відразу два тижні.

Поки проєкт виглядає лише черговим пунктом в довгій серії фантастичних задумів, які намагалося реалізувати DARPA. Хоча б тому, що мікрофлора кожної людини індивідуальна, – і якою буде реакція на заселення шкіри чужорідними штамами в кожному конкретному випадку, передбачити важко. Проте на рахунку DARPA – маса й успішно реалізованих технологій. Так що варто почекати результатів програми ReVector, яка розрахована на чотири роки.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button