Технології

Почалася розробка термоядерної електростанції, яка імітує Сонце

Європейський Консорціум EuroFusion просунувся на шляху до комерційного ядерного синтезу.

У EuroFusion оголосили про початок п’ятирічного етапу проектування електростанції (DEMO), йдеться в заяві.

Це означає, що вчені, що займаються ядерним синтезом, починають проектні роботи над європейською демонстраційною електростанцією. Вона, на їхню думку, дозволить використовувати чисту енергію ядерного синтезу – це метод, який забезпечує практично безмежну енергію.

Ядерний синтез – це реакція, яка відбувається на Сонці та інших зірках, під час якої виробляється енергія. Це відбувається, коли два атоми стикаються один з одним, утворюючи більш важке ядро. При цьому виділяється величезна кількість енергії.

На сьогодні вчені в основному експериментували з кільцевими термоядерними реакторами — токамаками — в яких використовуються потужні магніти, що утримують гарячу плазму.

Згідно з проектом електростанції EuroFusion – це токамак потужністю від 300 до 500 мегаватів. Також представники заявили, що буде доступно дистанційне обслуговування і використання тритію. Тритій дозволить операторам виробляти тритієве термоядерне паливо, яке стане найважливішим компонентом для комерційних операцій з термоядерного синтезу в майбутньому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button