Технології

Відео: F-35A здійснив випробувальне скидання нової ядерної бомби на надзвуковій швидкості (відео+фото)

Винищувач п’ятого покоління F-35A здійснив випробувальне скидання ядерної бомби B61-12 на надзвуковій швидкості. Бойової частини виріб не мав.

Скидання B61-12 / © Sandia National Laboratories

Сполучені Штати планомірно нарощують бойовий потенціал свого новітнього винищувача п’ятого покоління F-35A. Як стало відомо, Сандійські національні лабораторії спільно з Лос-Аламоською національною лабораторії і ВПС США завершили серію льотних випробувань в рамках інтеграції нової ядерної бомби B61-12 до складу арсеналу винищувача.

Літак, зокрема, здійснив скидання боєприпасу на надзвуковій швидкості. Як відзначають в своєму пресрелізі Сандійські національні лабораторії, випробування провели на території полігону Тонопа 25 серпня цього року.

Скидання B61-12 / © Sandia National Laboratories

F-35A скинув випробувальну версію B61-12 з висоти 10 500 футів (більше 3000 метрів). Бомбі було потрібно близько 42 секунд, щоб здійснити умовне ураження визначеної цілі. Бойової частини B61 не мала.

Відомо, що Сполучені Штати проводили і інші скиди B61-12 з борта F-35, зокрема в 2019-м. Пізніше були представлені фото цих випробувань.

F-35A скидає B61-12 / © theaviationist

Нагадаємо, нещодавно в програмі розробки бомби B61-12 відбулася важлива подія: Сполучені Штати завершили тести на сумісність боєприпасу і винищувача F-15E. В рамках фінальних випробувань крилата машина скинула макет нового варіанту бомби: тести показали, що літак може застосовувати ці вироби в реальному бою.

“Головна особливість боєприпасу B61-12 – нове хвостове оперення, що робить бомбу керованою. Завдяки цьому стала можлива відмова від використання парашута. Конструктивні особливості B61-12 полегшують роботу пілотам: тепер для успішного ураження цілі нема потреби точного прольоту над ціллю.”

Раніше серійний випуск B61-12 хотіли почати в цьому році, однак на заваді планам виникли конструктивні дефекти виробу.

B61-12 / © USAF

Де-факто F-35 став першим винищувачем – «невидимкою», здатним застосовувати B61-12. Крім нього і F-15, бомбу зможуть використовувати інші літаки: зокрема, створюваний зараз перспективний стратегічний бомбардувальник B-21.

Останній повинен піднятися в небо в 2022 році. Раніше в якості дати першого польоту називали 2021-й, однак ці терміни, ймовірно, дотриматись не вийшло.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button