Технології

Вчені знайшли новий спосіб для виведення солі з морської води

Американські вчені знайшли новий спосіб опріснення морської води. Він дозволяє виводити з неї солі за допомогою термочутливих іонних рідин, така методика є більш економічно ефективною в порівнянні зі своїми попередниками.

Чимало людей вважають, що людство досі не вміє опріснювати морську воду, але це не так. Спосіб виведення солей та інших небезпечних для організму людини сполук з такої рідини створений вже давно, але у нього є серйозний недолік – вартість. Вона настільки висока, що немає ніякого сенсу обговорювати перспективи розвитку цього напрямку отримання прісної води.

Саме тому вчені продовжують активно працювати в цьому напрямку і шукати нові способи для виведення солей з такої рідини. Нещодавно фахівці США досягли успіху в цьому питанні. Раніше пропонувалося використовувати іонні рідини, чутливі до електрики, а тепер розроблений спосіб застосовувати ті з них, які відгукуються на тепло.

Таким чином можна буде проводити опріснення морської води за допомогою сонячної, геотермальної та теплової енергії, а також недорогого тепла. Це серйозно знизить собівартість всього процесу. Крім того, вченим вдалося дізнатися, від чого залежить ефективність виведення солей з рідини. Раніше вважалося, що вся справа в співвідношенні іонних частин з різними зарядами, але все виявилося інакше. Значення має відстань між молекулами цієї речовини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button