Технології

«Зоряні війни» між країнами почнуться зі знищення супутників зв’язку

Не так дано в кількох західних медійних джерелах з’явилися статті, автори яких розмірковують і прогнозують, як можуть розпочатися «зоряні війни» між окремими великими наддержавами. Їх теорії, які публікуються зарубіжною пресою, сходяться на тому, що військовий конфлікт майбутнього може початися зі знищення супутників зв’язку потенційних противників, які працюють на навколоземній орбіті.

Приміром, Сара Нептон, є автором статті про «зоряні війни», які можуть у майбутньому виникнути між наддержавами, пише, що шляхом збивання стаціонарних космічних апаратів, протиборчі сторони будуть занурювати країни та окремі континенти Землі в епоху «технологічного» середньовіччя. У своїх міркуваннях Сара Нептон спирається на приклад демонстрації Міноборони КНР в 2013 році, яке показало, що має озброєння, здатне легко знищувати ворожі геостаціонарні супутники. При цьому автор статті посилається на міжнародний договір, підписаний у 1967 році, який забороняє використання ядерних ракет в космічному просторі, проте про ракети «неядерноо» типу в цьому документі нічого не сказано.

Деякі геополітичні експерти вже зараз в один голос заявляють про те, що приводом до глобального військового конфлікту може стати збитий космічний супутник, який належить одній з наддержав, адже саме так суперники будуть намагатися «засліпити» і «оглушити» супротивника. Цей варіант розвитку Третьої світової війни в одній зі своїх статей висловив представник фонду «Нова Америка» Пітер Сінгер. Він назвав космос четвертим фронтом, порівнявши його з вже «випробуваними» фронтами: повітряним, підводних і наземним.

В останні кілька років Пентагон активно залучає кошти з держбюджету США для створення ефективного захисту своїх комунікаційних супутників. Відомо, що на сьогоднішній день на ці цілі вже витрачено близько 10 млн. доларів.

Натхнення: svopi.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button