Всесвіт

Подивіться на найвідоміший кратер на Марсі з висоти пташиного польоту (фото+відео)

У новому відеоролику від Європейського космічного агентства можна побачити кратер Єзеро з висоти пташиного польоту.

Європейське космічне агентство (ЄКА) опублікувало відео, створене на основі даних Mars Express і Марсіанського розвідувального орбітального апарату (Mars Reconnaissance Orbiter, MRO). Завдяки унікальним кадрам, у глядача створюється враження, що він летить над кратером Єзеро — найзнаменитішим на Марсі завдяки місії Perseverance. Можна побачити особливості рельєфу, які, імовірно, залишила вода. Вважається, що вона була на Марсі в минулому і, зокрема, в цьому древньому кратері. Завдяки відео можна зрозуміти, чому він вважається одним з кращих місць для дослідження Марса. Нагадаємо, саме Єзеро вибрали в якості місця посадки марсохода Perseverance.

Він вважається одним з найвірогідніших місць, де можна знайти докази існування життя на Марсі в минулому. У новому відеоролику ЕКА можна побачити Єзеро з висоти пташиного польоту.

Район навколо кратера Єзеро. Надано: НАСА / Лабораторія реактивного руху

Perseverance приземлився в Єзеро в лютому 2021 року. Різноманітні породи, виявлені в кратері і навколо нього, «розповідають історію складної геологічної історії Марса, над вивченням і розкриттям якої працює Perseverance», йдеться на сайті ЕКА.

Кратер шириною приблизно 45 км знаходиться на кордоні між древнім регіоном Terra Sabaea, який містить породи віком до 4,1 млрд років, і більш молодим басейном Isidis Planitia, він утворився в результаті удару астероїда.

На відео глядач може побачити канал відтоку, що звивається від стіни кратера. Потім — два припливи з Neretva Vallis and Sava Vallis, які знаходяться на західному і північно-західному краю Єзеро. Найбільш помітні з цих відгалужень йдуть в кратер, утворюючи давню віялоподібну річкову дельту, яка була місцем висадки Perseverance.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button