Наука

Бактерії з м’яса можуть викликати більше півмільйона випадків ІСШ в рік

За оцінками нового дослідження, бактерії на м’ясі — причина значного числа інфекцій сечовивідних шляхів в США.

Image by tomwieden from Pixabay

Автори недавнього дослідження припускають, що бактерії на м’ясі можуть викликати інфекції сечовивідних шляхів (ІСШ) — потенційно близько півмільйона в рік в США.

Попередні дослідження підтвердили ідею про те, що бактерії, які переносяться м’ясом можуть проходити через шлунково-кишковий тракт і викликати ІСШ після їх виходу. Однак експерти не знали, як часто це може відбуватися. Автори дослідження, опублікованого в журналі One Health надали переконливі докази, однак його не можна назвати ідеальним. Так, в ньому використовуються дані, зібрані в 2012 році у Флагстаффе, штат Арізона, які можуть неточно відображати поточні показники ІСШ, пов’язаних з м’ясом, по всій країні.

Однак дослідники виявили, що близько 8% ІСШ пов’язані зі штамами кишкової палички, виявленими в роздрібних м’ясних продуктах в цьому районі. Якщо спроектувати ці 8% та перенести на іншу частину країни, то, за оцінками авторів, харчові отруєння від штамів кишкової палички харчового походження становлять від 480 000 до 640 000 ІСШ в рік.

«Більшість людей розуміють, що вживання в їжу сирого м’яса або випадкове проковтування бактерій з м’яса може викликати розлад шлунка. Але тепер ми також знаємо, що певні різновиди кишкової палички з сирого м’яса також викликають сотні тисяч ІСШ»,
— пояснює Ленс Прайс, старший автор дослідження і професор гігієни навколишнього середовища і праці в Університеті Джорджа Вашингтона в інтерв’ю The Washington Post.

Кожні два тижні в період з 1 січня по 31 грудня 2012 року дослідники збирали зразки бактерій з усіх доступних марок сирої курки, індички і свинини, що продаються в дев’яти великих продуктових мережах у Флагстаффе. За той же період вони проаналізували всі штами кишкової палички, які виділили зі зразків сечі і крові в Медичному центрі Флагстаффа, головною клінічної лабораторії, яка обслуговує Флагстафф і прилеглі міста.

Ці зразки звірили з медичними записами пацієнтів, щоб з’ясувати, чи діагностували у їх ІСШ (інфекція в нирках, сечовій бульбашці і/або уретрі). Всього вчені проаналізували близько 1200 зразків E. coli від пацієнтів і більше 1 900 зразків м’ясних продуктів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button